Forum

Hp Pavilion 6580et ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp Pavilion 6580et Dizüstüne Windows XP Kurmak

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
670 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Arkadaşalr merhabalar,

Benim Hp Pavilion 6580et modelli bir dizüstü bilgisayarım var. Hali hazırda Vista yüklüydü. ben bunu xp ye çavirmek istedim ama driver sorunu yaşadım. Resmi siteden indirdiğim driverları kurdum. ama ses modem çalışmıyor. ben bu bilgisayarın eski vistalı haline dönmesini istiyorum. elimde kurtarma cdlerim var. tekrar eski haline nasıl döndürebilirim.. lütfen yardım edin!!!!

Gönderildi : 25/02/2008 01:23

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

Merhaba;

Öncelikle bu şekilde post başlıgı açılmamalıdır. Ama siz yeni oldugunuz için bu seferlik sorunuzu cevaplıyacagım...

Kurtarma DVD si ile başlatım kuruluma başlıyacaksınız ... Açılışta bir recovery için bir tuş yazar şimdi aklıma gelimiyo ama F11 olabilir mesela....

İyi geceler... 

Gönderildi : 25/02/2008 01:40

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

önce forum kurallarını hatırlatarak başlamak gerek zaten eser abi belirtmiş.

şöyle bi durum var 2007 nin 2. yarısından sonra çıkan notebooklarda lenovo hariç xp artık kurma imkanınız yok.

+ bu kategori hp server lar için die biliyorum 🙂

kolay gelsin

Gönderildi : 25/02/2008 15:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965

Merhaba

aşağıdaki linkte kullanımı var

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/fastFaqLiteDocument?lc=en&cc=us&dlc=en&product=18703&docname=c00809678

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2008 15:45

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

Hatırlatma yapmak geregi duydum;

XXX marka bir notebook üzerine xp kurulamaz diye bir kaide olamaz sadece üretici o modelde bileşenlerin xp için driver sunmamış olabilir. Ve devamında ben önermiyorumda der.

Ama siz notebook içindeki bileşenlerin gerçek üreticilerinden sürücülerini indirerek xp kurulumu yapabilirsiniz .

Kısmen sorunlar yaşamak normal olur....

Gönderildi : 25/02/2008 16:12

(@SelimOZER)
Gönderiler: 44
Trusted Member

Çalışmıyor derken driveri yüklüyorsun da ses mi çıkarmıyor eğer öyleyese yükleme sırasıyla ilgili birşey olabilir benim başıma gelmişti.Ses driverini en sonn yüklemeyi deneyebilirsin.

Gönderildi : 25/02/2008 23:57

(@ismailcelikbas)
Gönderiler: 315
Reputable Member

Ses Sürücüleri calismaz KB888111 HD kurman gerekebilir

bildigim kadari ile Vista destegi olan bir Laptop Xp destegi vardir. Sanirim Kurulumda bir hata yapıyorsun Ayrıca verdikleri cd lerde xp support olmasi lazim diye biliyorumç.

Gönderildi : 26/02/2008 03:03

Paylaş: