Forum

HP IPAQ 514 Voice M...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP IPAQ 514 Voice Messenger

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
539 Görüntüleme
(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

MErhabalar,

Bu ürünü kullanan varmı? Varsa düşüncelerini alabilirmiyim.

Gönderildi : 14/05/2009 11:52

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba bu urunun bir ust modeli olan 614c kullanıyorum 514 cyi arkadaşım uzun zamandır kullanıyor .Şu ana kadar herhangi bir problemle karşılaşmadı.Yanlız bu urunlerde tek sıkıntı rom guncellemeleri. Şu an 514 lerde windows mobile 6 standart yuklu geliyor .bildiğim kadarıylada versiyon guncellemesi cıkmayacak.

Gönderildi : 14/05/2009 12:41

(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bazı sitelerdeki yorumlarda tuşların çok kısa sürede soyulduğunu söylemiş. Birde ben sürekli maillerimi takip etmek ve yanıtlamak istediğim için düşünüorum. Bu konudaki performansı nasıldır acaba.

Gönderildi : 14/05/2009 13:31

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba evet tuşlar uzerien boyel bir deforme olabiliyor.Mail performansı olark pek bi bilgim yok ancak cihazın performansı ve ozelliklerine bakarsak bir ust seviye urun almanız sizin için daha uygun olacaktır.Buda yeni iletişim teknolojilerenin  nimetlerinden faydalanmanızı sağlar.

Gönderildi : 14/05/2009 14:38

(@erdogantemur)
Gönderiler: 393
Keyif adamı 🙂

Selam 

Güzel cihaz öneririm. Performans  olarak iyi yanlız aldıktan sonra  ilk olarak web sitesinde rom update yapman gerekiyor.

İyi Çalışmalar.

İyi Çalışmalar,
Erdoğan TEMUR
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "Çözüldü" olarak işaretlemeyi UNUTMAYINIZ!

Gönderildi : 15/05/2009 13:07

(@SeckinDEMIR)
Gönderiler: 67
Trusted Member

Merhabalar,

Ben 1.5 yıl önce 514'ü hediye olarak almıştım şimdi yeni çıkanları arasında bir farklılık varmı bilmiyorum ama aynı üretim ise eğer şahsen kendim düşüncem kesinlikle almayın! Ben ipaq üzerinde pek çok sorun gördüm ve görmeye devam ediyorum 🙂 Performans konusunda rezalet diyebilirim. Bir uygulamadan diğerine geçiş yaparken takılmalar beklemeler vs. Anımsatıcıları da ayrı bir dert, örnek olarak bir anımsatıcıyı aktif ettiniz ve sonra bir şekilde telefonunuz  kapandı ve siz açmaya karar verdiğiniz zaman eğer bu anımsatıcının zamanı geçmiş ise en az 10 dakika telefonda çalan alarmı susturmak ve telefonu normal kullanılabilir hale getirmek için ecel terleri döküyorsunuz.  Ben bu telefonda msn,active sync,internet ve diğer uygulamaları kullanıyorum mailden vaz geçtim. Doğru düzgün çalışmayan bir telefonda mail sorunu ilede uğraşmak istemiyorum. İnternet olayı da ayrı bir dert. ActiveSync'de o kadar başarılı çalışmadığını söylemeliyim. Elbette bazı kısımlarıda hoş ancak resmin bütününe bakınca olumsuz tarafları daha çok göze batıyor.

Doğru düzgün çalışan ve özellikleri ile bana hitap eden bir telefon çıktığı zaman bende geçiş yapacağım. 

Gönderildi : 15/05/2009 13:30

(@cembarut)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Aynen bende katılıyorum 1.5 yıldır kullanıyorum ortadaki ok. tuşu hariç diğer tuşlarda bir soyulma olmadı performan olarak iyi bir telefon değil 1 uygulamadan diğerine geçerken telefon çok bekliyorsun mail sorunu yaşamadım wi-fi olan her yerde mail alışverişimi rahatlıkla yapıyorum ancak gprs bağlantılarını kaldırman gerekli zira eğer wi-fi yoksa ve sen mail lerimi otomatik al dersen gprs le bağlanıp bakıyor.

Alırsa Rom güncelemesi yapman gerekecek ama ben HP yerine HTC markasını tercih ederdim biraz pahalı ama hakkını veriyor...

+ ve -

+ 1- Görünüş olarak çok güzel ve kibar

+ 2- Ses kalitesi güzel

+ 3- tuşların kullanımı kolay ve paratik 

+ 4- Hemen hemen her program yüklene biliyor

+ 5- wi-fi mesefasi ve bağlanma hızı yüksek

+ 6- Usb den şarj olması bilgisayarın olduğu her yerde şarj edebilirsin usb kablosuyla.

- 1- program geçişleri çok ağır

- 2- Telefon kapalıyken ondan umudu kes alarm bile çalmıyor.

- 3- Yeni update çıkması çok zor.

- 4- Telefonu Hoparlörü rakada olduğu için masaya veya başka yere koyduğunda telefon sesi duyulmuyor

- 5- Şarj problemi var tam bitmeden doludurursan telefonu 4-5 saat içinde tekrar bitiyor Çözümü telefon şarjı bittiğinde arkadan bataryayı söküp 5-10 dk bekliyorsun ve takıp şarj ediyorsun kapalı şekilde.

- 6- Ekran çok Küçük olduğundan explorer la sayfa gezinmesi çok sıkıcı oluyor

Gönderildi : 04/07/2009 19:56

Paylaş: