Forum

Yandex Kurumsal Mai...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Yandex Kurumsal Mail ve Doğrulama Sorunu

34 Yazılar
9 Üyeler
16 Likes
13.4 K Görüntüleme
(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Dip not: cloudflare de kullanılabilir

Kişisel bir olay

Gönderildi : 04/11/2019 09:23

Ali Velioğlu
(@alihan-2)
Gönderiler: 87
Trusted Member

Gönderen: @zulfumehmetozcifci

Dip not: cloudflare de kullanılabilir

Haklısınız.

Hızlı ve çabuk bir çözüme odaklanmıştık.

İlk aklıma gelen dns provider tavsiye etmiştim.

Gönderildi : 04/11/2019 09:35

(@nazmikavalci)
Gönderiler: 227
Reputable Member

Merhaba aynı doğrulama sorununu yaşamaktayım. Vargonen de sadece satın aldığım alan adları mevcut. yandex e hesap açıp eklemelerini yapıyorum doğrulamayı ise dns txt olarak kod veriyor kodu vargonen desteğe yolladım eklemeleri yaptı fakat halen doğrulama başarılı olamıyor.

Gönderildi : 15/11/2019 17:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bence alan adlarınızı Godaddy, DNS' i ise Azure' a alın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/11/2019 18:22

Ali Velioğlu
(@alihan-2)
Trusted Member

Gönderen: @nazmikavalci

Merhaba aynı doğrulama sorununu yaşamaktayım. Vargonen de sadece satın aldığım alan adları mevcut. yandex e hesap açıp eklemelerini yapıyorum doğrulamayı ise dns txt olarak kod veriyor kodu vargonen desteğe yolladım eklemeleri yaptı fakat halen doğrulama başarılı olamıyor.

@nazmikavalci

Önceki postlarda çözümü anlatmıştım.

Vargonen size Dns paneli vermiyormu ?

Eğer veriyor ise Yandex hesabınıza bağlanıp istenilen DNS kaydı veya cname yada html dosyası kısımlarını tamamladınızmı?

Gönderildi : 16/11/2019 16:16

Ali Velioğlu
(@alihan-2)
Trusted Member

@nazmikavalci

Tekrar merhaba.

Konu ile ilgili kısa bir yazı hazırladım.

https://yazarim20.blogspot.com/2019/11/yandex-kurumsal-mail-ve-dogrulama.html

Gönderildi : 16/11/2019 18:07

(@nazmikavalci)
Gönderiler: 227
Reputable Member

Çok teşekkür ederim en kısa zamanda konuyla ilgilenip sonucu yazacağım. Servis programın baya yoğun görülüyor bu hafta listeyi temizlemeye başlayayım bir an önce 🙂

Gönderildi : 18/11/2019 10:04

(@ugurcanerkan)
Gönderiler: 2
New Member

@alihan-2 @kaantekkol

merhaba iyi akşamlar, ben de nic.tr üzerinden alan adını satın aldım fakat yandex connect’e bağlayamadım araştırma yaparken bu başlığı buldum, dediğiniz gibi cloudns’te hesap açtım, cloudns’in bana verdiği dns ayarlarını nic.tr’ye girdim, fakat devamını ne yapacağımı anlayamadım.

yardım eder misiniz 

Gönderildi : 21/01/2020 20:47

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

@Uğurcan ERKAN Konu ile ilgili bir makale yazmıştım kendi sitemde ancak forum kuralları gereği link kaldırıldı burdan. Bu nedenle buradan aynı linki paylaşmak istemiyorum. Google da "Ücretsiz Mail Hosting ktech" yazarsanız ilgili yazıya erişebilirsiniz. Sanırım yardımcı olacaktır. 

Gönderildi : 21/01/2020 22:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Kaan selam, kendi siten dediğin ticari bir şirket oluyor, taktir edersin ki bu durumda herkes şirket sitesine blog açar ki pek çoğunda var sonrada link verir. Seni tanıyorum uzun süredir senin niyetinden şüphem yok ama 17.000 kullanıcı var malum kuralları esnetirsek arkası gelir.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/01/2020 00:32

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hakan hocam biliyorum hak veriyorum. Bir sıkıntı yok. Yazdığım makaleleri burada da paylaşmak isterim. Ancak bu konuda tecrübeli değilim. Beni anladığınız için teşekkür ederim. Saygılar. 

Gönderildi : 22/01/2020 01:00

(@ugurcanerkan)
Gönderiler: 2
New Member

@kaantekkol

kaan bey merhaba, yandex connect üzerinde alan adını doğrulamak için nic.tr üzerinden önce cloudns.net'e yönlendirdim, sonra cloudns.net üzerinden yandex connect'e yönlendirdim.

image

yandex connect webmaster ekranında "alan adı doğrulandı" altında da "Bu alan adı için MX kayıtları almadık." yazdı.

Daha sonra https://yandex.com.tr/support/connect/delegate-domain.html adresinde yazdığı gibi nic.tr üzerinde dns ayarlarını güncelledim.

image

uzun bir süre geçti fakat halen yandex connect webmaster ekranında "alan adı doğrulandı" altında da "Bu alan adı için MX kayıtları almadık." yazıyor, ne yapmalıyım ?

Gönderildi : 22/01/2020 02:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Gönderen: @kaantekkol

Hakan hocam biliyorum hak veriyorum. Bir sıkıntı yok. Yazdığım makaleleri burada da paylaşmak isterim. Ancak bu konuda tecrübeli değilim. Beni anladığınız için teşekkür ederim. Saygılar. 

Yazar yetkisi var ise bir guide yollayalım ama önceden yayınlanmış yazıları buraya alırsak google bize kopyacı muamelesi yapar.

Yeni yazılarını bekliyoruz.

Anlayışın ve desteğin için teşekkürler.

Gönderildi : 22/01/2020 14:55

Ali Velioğlu
(@alihan-2)
Trusted Member

Gönderen: @ugurcanerkan

@kaantekkol

kaan bey merhaba, yandex connect üzerinde alan adını doğrulamak için nic.tr üzerinden önce cloudns.net'e yönlendirdim, sonra cloudns.net üzerinden yandex connect'e yönlendirdim.

image

yandex connect webmaster ekranında "alan adı doğrulandı" altında da "Bu alan adı için MX kayıtları almadık." yazdı.

Daha sonra https://yandex.com.tr/support/connect/delegate-domain.html adresinde yazdığı gibi nic.tr üzerinde dns ayarlarını güncelledim.

image

uzun bir süre geçti fakat halen yandex connect webmaster ekranında "alan adı doğrulandı" altında da "Bu alan adı için MX kayıtları almadık." yazıyor, ne yapmalıyım ?

@ugurcanerkan

cloudns.net ten yandex e dns nizi yönlendirmeyin.

Alan adı doğrulandığına göre.

cloudns.net üzerinde yandex i gösteren MX  kaydı oluşturun.

Mx işlemleri tamamladıktan sonra eposta hesaplarınızı açarsınız.

Son olarak nic.tr den dns nizi yandex i gösterirsiniz.

Bunun yapmamızın nedeni spf, dkim gibi kayıtların yandex tarafından oluşturulması ve spam olayın düşmemenizi sağlar.

Kolay gelsin

Gönderildi : 22/01/2020 15:20

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

@ugurcanerkan

Merhaba sorunu çözemediyseniz uzaktan bağlantı ile yardımcı olayım isterseniz. İletişim bilgilerinizi verirseniz ararım sizi. 

Bu ileti 4 yıl önce Kaan Tekkol tarafından düzenlendi

Gönderildi : 23/01/2020 20:55

Sayfa 2 / 2
Paylaş: