Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 // Uygulama İşlemi Devam Etmemesi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
495 Görüntüleme
(@melihacr)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, BaşlıkBçok açıklayıcı olmadı, ben de çok bilgili birisi değilim. Sorunu kısaca anlatmaya çalışacağım, Windows server 2012 R2 VPS kiraladım, yapmak istediğim şey youtube uzerınden 7/24 canlı radyo yayını Sistemi kurdum tek sıkıntı ben VPS bağlantımı kesince Çalışması gereken uygulamanın kendini durdutması. Winamp üzerinden müziği açıyorumaa ve uzak bilgisayar erişiminden çıkıyorum ancak sonrasında Winamp programı açık olduğu halde müzik ilerlemiyor. Umarım anlayabilmişimdir Sorunu. Bu sorunun çözümü için ne yapmam gerekiyor. Şimdiden teşekkürler 

Gönderildi : 06/05/2019 21:43

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Winamp üzerinden yayın yaparken aynı zamanda müzik çalıyorsunuz muhtemelen, vps sunucu üzerinden müzik dinleyebilmeniz için ses kartı veya bir ses driveri olması gerekiyor. RDP yaparken audio driver'inizi yanınızda sunucuya götürüyorsunuz bu sayede müzik çalabiliyorsunuz ancak rdp bağlantı koptuğunda audio driver'da kesildiği için çalma işlemi duruyor. Hiç böyle birşeye ihtiyacım olmadı ama çözüm olarak sanal bir ses kartı driveri kullanabilirsiniz veya bu yönde araştırmalar yapabilirsiniz.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 06/05/2019 22:33

Paylaş: