Forum

Hosting Kurulum içi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Hosting Kurulum için izlenecek yol

5 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
875 Görüntüleme
Murtaza Kayin
(@murtaza)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Ben öğrenciyim ve kendimi yetiştirmek adına en basitinden bir hosting server kurmak istiyorum.

Sahip olduklarım;

windows server 2016 kurulu bir server(herhangibir configuration yapılmadı.),

Godady üzerinde bir domain ,

1000 Mbps (Upload/Download) hızında  internet bağlantısı,

Maestropanelin 1 yıllık ücretsiz lisansı.

bu serveri nasıl faaliyete geçirebilirm ? yardımlarınız için şimididen teşekkür ederim.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 04/12/2019 15:40

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4255
Co-Helper

İlgili başlıklarda makalelerde aratırsan birçoğu mevcut onları inceleyerek başlayabilirsin. Net ve youtube da çok fazla giriş seviye tutorial mevcut.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/12/2019 15:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Öncelikle üzülerek ifade etmek isterim ki meastro panel artık yok 🙁 ne yazık ki üretim, geliştirme ve destek bitti ondan bence daha genel bir panel ile başla.

İbrahim'e katılıyorum, forumda 500.000 den fazla post var sana yol gösterecektir, hem bu sayede pek çok kişinin tecrübesini öğrenmiş olacaksın.

https://www.google.com/search?q=hosting+site%3Acozumpark.com&oq=hosting+site%3Acozumpark.com&aqs=chrome..69i57.4007j0j8&sourceid
=chrome&ie=UTF-8

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/12/2019 21:33

Murtaza Kayin
(@murtaza)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim. Hakan UZUNER, İbrahim YILDIZ

Gönderildi : 02/01/2020 08:55

(@mehmetatesel)
Gönderiler: 20
Eminent Member

Merhabalar

Zamanında Ben de Sizinle Aynı Durumda Kalmış ve Bayağı Bir Araştırma Yapmıştım. MaestroPanel'i de Bu Süreçte Kullanmıştım. Daha Sonradan da Kullanım Rahatlığından Ötürü Plesk'e Geçiş Yapmayı Tercih Ettim ve Sorunsuz Şekilde de Yıllardır Kullanmaktayım.

Lisans Ücreti Olarak da Piyasada Çok Uygun Fiyatlar Bulabilirsiniz. Keza İlk Kullanımda 15 Günlük Ücretsiz Bir Lisans Sağlamakta.

Öncelik Olarak Bir Kaç Faktörü  Göz Önünde Bulundurmanız Sizin İçin Faydalı Olacaktır.

1. Sunucu Firewall veya NAT Arkasında mı?
    • Panel Tercihinize Göre Gerekli Port Yönlendirmelerinin Yapılması Gerekmekte
    • Güvenlik Duvarı Arkasında Kurulum Tamamlandıktan Sonra Genel IP Ayarı Yapmalısınız
  2. Web Sitesi Barındırma Türünüz Ne Olacak?
    • PHP Tabanlı Web Siteleri Barındıracaksanız CentOs 7 Tercih Etmenizi Öneririm
    • ASP Tabanlı Web Siteleri İçin Windows Olmazsa Olmaz Seçeneğimiz. Ancak Ayrı Bir SQL Server Yapılandırmanızı Şiddetle Tavsiye Ederim.
    • Hybrit Bir Yapıda Barındırayım Diyorsanız da Yine Windows Tercih Etmelisiniz. (Bir Çok Hosting Firması Bu Yöntemi Kullanmakta.
  3. Windows Sunucu Üzerinde İlerleyecekseniz;
    • Plesk, MailEnable İle Çalışmakta Olduğundan Kurulumdan Sonra Kesinlikle MailEnable Ayarlarını Yapmayı İhmal Etmeyin.
    • Plesk'in Antivirüs Sistemini Kullanacaksanız (DrWeb), Ciddi Bir RAM ve İşlemci Kullanımı Yaptığını Belirtmek İsterim
  4. Tavsiye Olarak İşletim Sisteminde CentOs 7 Öneririm.

Panelin Kurulumu Hususunda Bir Çok Forumda ve Mecrada Yazı ve Görsel Bulabilirsiniz.

Herhangi Bir Sorun Yaşayacağınızı Düşünmesem de, Yaşadığınız Takdirde de Kolayca Sorununuza Destek Bulabilirsiniz.

Yine Olursa Çekinmeden Bana da Ulaşabilirsiniz.

Bu ileti 4 yıl önce Mehmet Ateşel tarafından düzenlendi

Gönderildi : 28/01/2020 23:34

Paylaş: