Forum

en sağlıklı toplu m...

Bildirimler
Hepsini Temizle

en sağlıklı toplu maili nasıl gönderebilirim?

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
506 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar firmamızın müşterilerine göndermesi gereken, haftalık ülke tanıtım maili var.. ve bu müşteri listesi 50 binlerde... toplu mail gönderme programımız var... fakat karalisteye düşüyoruz, spam olarak algılıyorlar... ve sabit ip miz olduğu içinde sıkıntı yaratıyor bu durum...

şimdi ben bunun için nasıl bir yol izlemeliyim? hosting hizmeti aldığımız firmanın sunucusunu kullanarak, ipsi sabit olmayan bir internet kullansak diyorum... bunun en sağlıklı yolu nedir... ya da bu işlemi proxy üserinden yapma imkanımız varmıdır?

Gönderildi : 13/02/2009 13:44

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Bu şekilde toplu maili dediğiniz üzere toplu mail programıyla atabilirsiniz fakat karşı tarafa spam olarak gider.

Maillerin spama düşmemesi için 15-20 mail gönderimi aradan 5 dakika zaman geçtikten sonra tekrar gönderim ama bu pratik bir çözüm olmayacaktır.

Ben size gmail üzerinden toplu mail atmanızı öneririm.

Kolay gelsin

Gönderildi : 13/02/2009 13:53

(@Anonim)
Konu başlatıcı

50000 firmayı gmailden mi göndericem... nasıl olucak peki?

ayrıca bunun net rakamları 15-20 mail gönderdikten sonra 5 dk beklemek mi? yoksa sadece dilden dile dolanan bir söylenti mi? yani bizim mesela ip miz sabit olmasaydı, bir sorunla karşılaşmıcaktık.. mesela doruknet ile görüşmemde bana; 100 mailde 15 dk civarı beklendiğinde pek sorunla karşılaşmadıkları yönündeydi... yani deminde dediğim gibi bunun net rakamları yok mu?

fakat şunuda belirtiyim.. şayet bizim ipmiz sabit olmasaydı ve biz 100 mail atıp 5 sn bekledikten sonra 100 tane daha atıcak şekilde ayar yapsaydık... arkasındanda atıyorum her 5000 de bir ipmizi değiştirseydik sanırım sorun çıkmazdı... artık işin olurunu bulmak için her yolu dener oldum 🙂

yani ulaşmak istediğim benim; kendi mailimiz adını kullanarak, tanıtım maillerimi müşterilerime ulaştırmak.. sonuçta şayet yanlış anlamadıysam; gmail hesaplı bir firmadan gelen tanıtım mailini kim ciddiye alabilir ki? demi ama 🙂

Gönderildi : 13/02/2009 15:08

(@omeryuce)
Gönderiler: 226
Reputable Member

merhaba hocam konu hakkında msn den görüşelim müsaitseniz msn adresinizi bana pm atarmısınız.

Gönderildi : 17/02/2009 12:42

(@Anonim)
Konu başlatıcı

attım..

Gönderildi : 17/02/2009 14:27

(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member

Selam,

Bu konuda aynı işlemi ben  de yaptım, mail listen kabarıkmış; aksi halde bünyende önerebilirdim. Bu konuda sana ucuz ve kaliteli hem de mail listesini kimler okumuş kimler silmiş kim neresini okumuş gibi istatistik alabileceğin bir firma adını mailine atıyorum.

Gönderildi : 17/02/2009 14:53

Paylaş: