Forum

hosting firmasında ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hosting firmasında dns yonledırme

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba eskıden maıller pop3 olarak hostıng fırmasından gelıyordu sonra ben sıstem exchange server kurdum dedımkı hostın fırmama maıl serverım ısp ıp 85.x.x.x burayayonlendır ve mx kaydı acın dedım ve bu sekılde maıller gelıyor. peki benım su ımkanım varımıydı varsa bunu nasıl yaparım.

pop3 maıl alıyorduk dısardan pekı ben bu yonledıme ısını kendım yapamazmıyım neden bırıne baglı kalıyorum  kendıme dns kuramazmıyım ve kurarsam cok sorun yasarmıyım yada hostıng yonlendırmesı dahamı mantıklı ve birde ben  plesk kurulumu var ben plesk kendı sıstemıme kursam benım hostıng fırması ıle artık ısım olmazmı plesk neden kurarlar hostıng fırması harıc bılgı ıslemcı arakadaslar.ben sıstemım sadece bana baglı olmasını ıstıyorum bu mumkunmu acaba

Gönderildi : 21/11/2008 00:53

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhaba efecan

Öncelikle bu tür işlemleri tek bir web yapısı için mi yapacaksın yoksa  müşterilere ait bir ortam mı oluşturacaksın ?

Şayet webserver olayına el atacaksan zahmetli bir iştir. Plesk kurulumu basit'tir Buğra Hocanın tabiri ile Next to Next 'tir.

Tavsiyem kirala bir tane server TR den  ideal bir paket olsun bak keyfine desteğini filan da güzel alırsın..

Dersen ben yapacağım tabiiki yöntemler hakkında yardımcı oluruz

Kısaca hardware sağlam olacak
Video v.b yayın yapacaksan disk alanında önemli
Telekom'dan sabit ip alman gerekli v.s )

Gönderildi : 21/11/2008 02:33

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba efecan

Öncelikle bu tür işlemleri tek bir web yapısı için mi yapacaksın yoksa  müşterilere ait bir ortam mı oluşturacaksın ?

Şayet webserver olayına el atacaksan zahmetli bir iştir. Plesk kurulumu basit'tir Buğra Hocanın tabiri ile Next to Next 'tir.

Tavsiyem kirala bir tane server TR den  ideal bir paket olsun bak keyfine desteğini filan da güzel alırsın..

Dersen ben yapacağım tabiiki yöntemler hakkında yardımcı oluruz

Kısaca hardware sağlam olacak
Video v.b yayın yapacaksan disk alanında önemli
Telekom'dan sabit ip alman gerekli v.s )

Kısacası astarı yüzünden daha maliyetli olabilir...

Gönderildi : 21/11/2008 14:19

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Tam üstüne ayak bastınız hocam lütfen ayağınızı kaldırınız....

Ben bir arkadaşımla giriştim böyle işe valla zarar ettik... Şuan imkanım olsa tekrar soyunurum ama param yok 🙁

Gönderildi : 21/11/2008 16:08

(@SuleymanTarikOgut)
Gönderiler: 154
Estimable Member

birine bağlı kalma şunu yap plesk veya cpanel kullanan bi hosting al rahatla 🙂

Gönderildi : 21/11/2008 19:51

Paylaş: