Forum

Veritabanında İlgin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veritabanında İlginç Problem

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,316 Görüntüleme
(@kemalnezir)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, problemim için ilginç yakıştırımasında bulunmamın sebebi, aramalarda benzer bir durum bulamamdandır.

Soruna gelirsek; Bir websitemiz var aynı serverda başka websitelerimiz de var. Joomla platformu ile yapıldılar. brmelektronik.com siteyi ziyaret ettiğimizde "Error displaying the error page" hatasını alıyorum. Yaygın çözüm yolları, configuration.php üzerinde dbname, user ve password bilgilerinin düzeltilmesi yada mysqli yerine mysql yazılması şeklinde. Genelde taşınan websiteleri hakkında gerçekleşen bir problemmiş. Ancak bizde taşınma söz konusu olmadı.

a) Servera girip servisler kısmından Mysql'i restart yaptığım ilk andan 5-10 sn sonrasına kadar geçen süre içinde websitesine ulaşılabiliyor. Sonra tekrar aynı hatayı veriyor.

b) plesk panel üzerinden (odin plesk panel) bir hamle yapmayı düşünerek (kendimce) veritabanını yedekleyip, yeni isim ve yeni kullanıcı ile veritabanını yeniden kurmayı ve configuration.php de bilgileri değiştirim bu şekilde denemeyi planladım. Ancak yedeklemek istediğim de şu hatayı verdi.

Unable to backup database 'xxx_vt'
mysqldump: Got error: 1203: User xxx_user already has more than 'max_user_connections' active connections when trying to connect

(Error code 21)
---------------------- Debug Info -------------------------------

bu arada diğer siteler çalışmaya devam ediyor. 

c) veritabanlarının düzenlenmesi vb konularda pek bir bilgim yok. İşin aslı odin plesk panel üzerinde phpmyadmin uygulaması da bulunmuyor. Bu sayede veri tabanını açıp ayarlarını kurcalamam da mümkün olmuyor.

Sorunu çözmemde yardımcı olursanız sevinirim İyi çalışmalar.

Gönderildi : 17/02/2019 21:56

(@aliuysal)
Gönderiler: 292
Üye

Merhabalar;

Normalde Plesk'de phpmyadmin olur default olarak.

Fakat sizde yok ise de kurulumu basit, aşağıda ki linkten bakabilirsiniz. 

https://support.plesk.com/hc/en-us/articles/115001463105-How-to-access-phpMyAdmin-shipped-in-Plesk-without-login-to-Plesk-URL-itself-

PhpMyAdmin ile tablolarda bir repair işlemi yaparak test ederseniz belki düzelme olur, normalde yeniden başlattıktan sonra 10-15 sn çalışıyor demişsiniz ben ilk mysql serverin durduğunu düşündüm ama diğer siteler çalışıyor bu esnada dediğiniz için eğer diğer sitelerde mysql kullanıyorsa sorun başka birşey ozaman. Ama kullanmıyorsa mysql stop oluyor olabilir, ayrıca detaylı error logları incelemek gerek mutlaka orada sebebi gösterecek birşeyler vardır.

Dijital dönüşüm başlıyor...
RFID Sayım
WinFlow e-Fatura Onay Akış Süreç Yazılımı
Android El Terminali
Elektrikli Araç Şarj Yazılım Platformu
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 18/02/2019 13:09

(@kemalnezir)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ali Bey, yanıtınız için teşekkür ederim. Mysql'in hata loglarını bulamadım serverda. Aramaya devam ediyorum. Sanırım veritabanını kopyalamaya çalıştığımda aldığım "max_user" sınırının aşıldığı uyarısı benim veritabanımın asıl problemi. php de belirlenen kullanıcı sayısı aşıldığı için site açılmıyor, ben restart yaptığım anda, "şanslı kullanıcılar" arasına girerek siteye ulaşıyorum. Örneğin hemen ardında iletişim menüsüne tıkladığımda yine kullanıcı dışında kalarak ulaşım engelleniyor. 

Sanırım bu sorunu çözmek için veritabanı işlerini öğrenmem gerekiyor. Şimdiden başka bir websitesi yapmaya başladım. Bitince servera atarak sorunlu olan siteyle yer değiştirerek sorunu "kendimce" çözeceğim. Ancak arada bir garip garip geriye dönüp bakıyorum. Belki düzelmiştir umuduyla..  

Server ve plesk başkasına ait olduğu için phpmyadmin kurmuyor kuramıyorum. Ne olur ne olmaz. 

Gönderildi : 20/02/2019 00:05

Paylaş: