Forum

alan adı buydomains...

Bildirimler
Hepsini Temizle

alan adı buydomains.com

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,084 Görüntüleme
(@gokhanarda)
Gönderiler: 125
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

konuyu doğru yere açtıysam kusura bakmayın. 

buydomains.com üzerinde almak istediğimiz bir domain var. büyük pazarlıklardan geçtikten sonra anlaşılan fiyattan satın alım sürecine kadar geldik. Fakat buydomains.com nekadar güvenilir. daha önce aranızda bu firmadan satınalım yapan varmı. 

konu hakkında bilgisi olan varmıdır. 

Gönderildi : 13/11/2018 13:12

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Godady yada bilindik bir servisten almanız tavsiye ederim en azından bir sorun ile karşılaştığınızda muhattap bulabilirsiniz. Ek olarak ICANN kuruluşuna akridite olmasına dikkat ediniz.

https://www.icann.org/registrar-reports/accredited-list.html

aşağıdaki yazıcyı okumanızı tavsiye ederim.

https://blog.natro.com/domain-firmasi-secerken-nelere-dikkat-edilmelidir/

Gönderildi : 13/11/2018 15:41

(@gokhanarda)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Erdem Bey;

godaddy ile çalışıyoruz fakat istediğim domaini godaddy üzeirnden alım yaparsak 2000 $'lara düşemiyoruz teklifi. belirttiğiniz icann'dan kontrol ettiğimde buydomains.com bulamadım. atıyorum Türk çözüm sağlayıcıları NATRO'yu da listede bulamadım. icann listesini de kendimce doğrulayamadım açıkçası.

sonuca göre bilgilendireceğim.

Gönderildi : 13/11/2018 19:36

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Merhaba,

Almak istediğiniz domain yeni bir domain adresimi yoksa daha önceden alınmış ve şu an boşta olan bir domain adresimi 2000$ dolar oldukça yüksek bir rakam natro hosting  nicproxy.com bayisi olarak hizmet vermekte godady call center ile görüşütünüzmü? internet sitesinde yazan fiyatlar üzerinden indirim sağlayabiliyorlar alternatif olarak şu şekilde yapabilirsiniz.

https://www.icann.org/registrar-reports/accredited-list.html

bu adresten Turkiye'de olan akredite almış firmalar ile direk irtibata geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

Gönderildi : 13/11/2018 20:16

(@gokhanarda)
Estimable Member
Konu başlatıcı

MErhaba Erdem Bey;

almak istediğim domain daha önce alınmış bir domain. godaddy ile görüşüp ilgili domanin ile alakalı fiyat çalışması yapabildik. tabi kendileri de komisyonlarını koyup fiyat bilgisi aldık. fakat buydomains.com kadar düşüş sağlayamadılar. who.is kayıtları ile kontrol ettiğimde NS kayıtlarında buydomians.com bilgilerine ulaşarak buralara kadar geldik. bire bir diyaloglarda, geri dönüşlerinde kurumsal bir firma imajı veriyorlar ama insanın içini kemiren bir konu kalıyor. 

Gönderildi : 14/11/2018 12:18

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Merhaba,

Eğer arada fiyat farkı çok ise alınabilir buydomains.com ICANN tarafından onaylı bir firma olarak gözüküyor sorun çıkacağını sanmıyorum.

https://icannwiki.org/BuyDomains.com

Gönderildi : 14/11/2018 13:20

(@AykutAydin)
Gönderiler: 3
New Member

Aynı şekilde ICANN onaylı olduğu için sorun çıkartacağını düşünmüyorum.

Gönderildi : 16/11/2018 21:03

(@gokhanarda)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar;

buydomains.com üzerinden ilgili domain satın alım işlemini gerçekleştirdik. bize kendileri tarafından açılan bir kullanıcı hesabına domainimiz eklenerek yönetim paneli bilgileri verildi. isterseniz natro, godaddy gibi firmalardan aldığınız DNS hosting vb yönetimleri burdan da yapabilirsiniz. ama godaddy üzerinde verilen yenileme bedellerine göre fiyatlar buydomains.com da daha pahalı.

bugün ittibari ile de domain transfer işlemlerine başladık. ortalama 7 gün işlem süresi var. domian transfer işlemi de tramamlandıktan sonra ayrıca bilgilendirme geçeceğim. 

yardımlarınız için teşekkürler. 

Gönderildi : 19/11/2018 15:57

(@gokhanarda)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

buydomains.com üzerinden premium olan domainin satın alma ve domain transfer işlemleri bugün ittibari ile son buldu. 

buydomains.com destek ekibi ve güveniliği bu sayede test eilmiş oldu. sorun yaşamadığımı belirtmek isterim. 

premium domianlerle alakalı türk ve yapancı kaynaklardan pek bilgi bulunamıyordu. bu bahane ile kaynağımız olmuş oldu .

bilginize. 

Gönderildi : 26/11/2018 13:59

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Geri bildirim için teşekkür ederiz.

Gönderildi : 26/11/2018 14:26

Paylaş: