Forum

RATS Dyna -BlACKLIS...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] RATS Dyna -BlACKLIST

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
8,042 Görüntüleme
(@pinaryurdagul)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

https://mxtoolbox.com/ 'sın blacklıst check kısmında ipmin blacklıste olduğunu fark ettim ve RATS Dyna problemi olduğunu gördüm. http://www.spamrats.com/ ıp adresımı yazım kontrol ettığimde şu problem er vardı.
*RATS-Dyna - On the list. Worst Offender Alert.
*Does IP Address comply with reverse hostname naming convention... Failed!
İnternet sağlayıcımız türk telekom.İp adresimi blacklistten nasıl çıkartabilirim?

Gönderildi : 25/10/2018 19:42

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

selam,

türk telekom ip adresini blacklistten çıkarmaz, bunu sizin yapmanız gerekiyor. 

siz öncelikle ip adresinizin reverse (PTR) kaydını yaptırın telekoma. 

daha sonra hangi listelerde varsanız o listelerden kendiniz removal talebi yapabilirsiniz.

yada türk telekomdan yeni ip adresi talebi yapabilirsiniz. ki bu kolay gibi görünse de firewall cihazlarınızda dns kayıtlarınızda değişiklik yapmanız gerekir.

kolay gelsin.

Gönderildi : 25/10/2018 20:03

(@pinaryurdagul)
Active Member
Konu başlatıcı

Türk telekomdan reverse(PTR) kaydı istedim ama böyle bir işlemlerinin olmadığını söylüyorlar.
Problemimi daha ayrıntılı açıklayım:
Mail enable kullanarak mail server kurmuştum.Mail atabiliyorum ama mailler spama düşüyor. Spf ve mx kaydının doğru olduğuna eminim.İp addresimi mxtoolbox'tan kontrol ettiğimde ip adresim blackliste görünüyor ve şu problemler vardı
*RATS-Dyna - On the list. Worst Offender Alert.
*Does IP Address comply with reverse hostname naming convention... Failed!.
Maillerin spama düşmesinin sebenın bu olduğunu düşünüyorum.

Gönderildi : 26/10/2018 18:49

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

kullandığınız hat türü nedir ? metro / adsl

metro ethernet ise, farklı bir ip bloğu talep edebilirsiniz.

ptr tarafında telekom kendi ip adresleri için destek vermesi gerekir.

[email protected] adresine durumunuzu anlatan bir göndermeyin deneyin..

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/10/2018 04:13

(@pinaryurdagul)
Active Member
Konu başlatıcı

hat türü adsl diye biliyorum.Bu adrese mail ata isem sorunum çözülür mü?Çünkü ttn reverse (ptr) kaydı için ttnet bayisine gittim bu işlemi buradan gerçekleştiremediklerini söylediler sonra müşteri hizmetlerini  aradım aynı şeyi söylediler bu maıl adresı sorunu çözer mi?

Gönderildi : 30/10/2018 20:25

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

adsl hatların bulunduğu network blokları, genelde block/spam listelerinde olduğundan, sürekli benzer sorunları yaşarsınız.

ptr kaydı için bayi yerine, müşteri hizmetlerini tekrar aramalı veya yardımcı olmuyorlarsa, il müdürlüğüne giderek başvuruda bulunmalısınız.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/10/2018 03:33

(@serhatonyil)
Gönderiler: 93
Estimable Member

Öncelikle merhabalar,

Reverse DNS (PTR) kaydı olmadan mail alma ve gönderme işlemlerinde büyük sıkıntılar yaşarsınız. Türk Telekom bildiğim kadarı ile sözleşmeleri yanlış okumadıysam standart DSL kullanıcılarına bu hizmeti sunmuyor. Ip adresinizin sabit, internet erişiminizin Metro, G.Shdsl, Radyolink gibi erişime sahip olması gerekiyor diye hatırlıyorum. Ancak tekrar aramakta fayda var. Türktelekom çağrı merkezi size bu hizmeti veremez. TürkTelekom kurumsal müşteri hizmetlerini yada varsa kurumsal müşteri yetkilinizi aramanız sorunu daha kolay çözecektir. Verilen elektronik posta adresi doğru orada da şöyle bir problem söz konusu kurumsal müşteri hizmetleri portföyünde değilseniz o taraf da size nazik bir dille ret yanıtı verecektir. 

Gelelim asıl konuya, 

Evet DSL ile bu işe yapmak çok sıkıntılı. PTR kaydı ne yazık ki dünya çapında zorunlu diyebiliriz.

IP adresinizi özelden paylaşırsanız elimden gelen yardımı yaparım.

Turan hocamın dediği gibi IP adresi değiştirmek bir çözüm ancak DSL de bu mümkün olmuyor ne yazikki. Daha önce tecrübe ettiğim tatsız bir konu. IP nizi değiştirmeyi başarsanız dahi aynı ağda muhtemelen birden fazla makine olacağı için çok yakın zamanda tekrar blackliste düşersiniz. Ayrıca aynı IP adresi ile bir çok ayar ve zaman kaybıda cabası. 

Saygılarımla,

Bu ileti 5 ay önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

Gönderildi : 01/11/2018 11:38

Paylaş: