Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

subdomain sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,116 Görüntüleme
(@niyazimustafabozkurt)
Gönderiler: 137
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba firmadan aldigimiz hosting hizmetini iptal ettik 

kendi bunyemize dahil ettik (sunucu kiralayip disaridan hostingimizi) kurduk

sitemiz calisiyor ama subdomainlerimiz çalismiyor gerekli ağ kayitlarini ekledik 

dns sorgusu yaptigimizda yonlendirme oluyor ama subdomainler calismiyor sebep ne olabilir.

Gönderildi : 28/07/2018 02:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32950
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Soru çok genel olmuş, bu durumda her şey olabilir gibi genel bir cevap verilebilir.

Subdomain' ler IIS üzerinde mi koşuyor, host header girili mi? IP ile değil isim ile gidiyorsunuzdur diye düşünüyorum, çalışmıyor ne demek mesela? ping atıyorsun dns çözüyor ama sayfa mı gelmiyor? Gelmiyor ise hata kodu nedir?

Hosting kiraladığınız yere sordunuz mu firewall da URL bazlı izin olabilir yani sub domainlerinize ait istekleri firewall geçirmiyor olabilir.

Özetle ne kadr çok detay, isim, url verirseniz  o kadar çok bilgi alabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/07/2018 03:45

(@niyazimustafabozkurt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam ilgi alakaniz icin tesekkurler tahmini 56 saatin uzerine kendiliginden duzeldi. Sayfalara erisebiliyorum.

Gönderildi : 29/07/2018 00:02

(@niyazimustafabozkurt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

dns cozumleme hatasi aliyorduk biraz daha beklemek gerek diye dusunduk ve sorun cozuldu evet gerekli ayarlar firewall uzerinde hali hazirda yapilandirmistik hostingi degistirince 48 saati biraz gecmesi sonucunda cozume ulastik tekrardan saolun

Gönderildi : 29/07/2018 00:08

Paylaş: