Forum

Plesk Mailing Liste...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Plesk Mailing Listelerindeki Sorun Hakkında

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
834 Görüntüleme
(@necatiguner)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Plesk te aşağıdaki sorunu yaşıyoruz. Nasıl aşabiliriz.

Herhangibir domain yapısında mailler oluşturulduktan sonra; Malin listelerinde şu problem oluyor.

Örnek bir yönlendirme listesi oluşturuyorum;

[email protected] a gelen mailler  [email protected] ve [email protected] maillerine gitmesi için kayıt oluştururken sistem bende Postalama listesi yöneticisinin e-postasını istiyor. bende oraya [email protected] yazıyorum ve kaydı oluşturuyorum.Buraya kadar herşey normal.

herhangibir kullanıcı; örneğin [email protected] adresi [email protected] adresine e-posta gönderdiğinde;

[email protected] ve [email protected] OUTLOOK gelen kutusunda;

[email protected] gönderdi; adına gönderilen; [email protected]; yazıyor ve mail sanki [email protected] dan geliyormuş gibi güzükuyor. Doğal olarak outlookta [email protected] için yazılan kural çalışmıyor. Çunku outlook göndereni [email protected] olarak göruyor.

plesk te bu durum nasıl düzeltilir? Tecrubeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Gönderildi : 24/07/2018 13:28

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Bildiğim kadarıyla oradaki mailing list tam olarak kullanmayı istediğiniz mail yönlendirmesi olarak çalışmıyor, bir liste mantığında çalışıyor.  Siz info mailini yönlendirmek istiyorsanız info mail ayarlarından forwarding tıklayıp oraya yonlendirilmesini istediğiniz mail hesaplarını ekleyerek çözebilirsiniz bu işlemi.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 25/07/2018 11:51

(@necatiguner)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ziya Okan Bey;
Evet söylediğiniz şekilde kayıt oluşturdum ve çözüme ulaştım. Tecrube herşeydir. Bilgi paylaştıkça güzelleşir.

Hizmet aldığım hosting firması ile sorunumu paylaşmıştım. 1 hafta oldu daha çözemediler. Merak ediyorum dönüpte soracaklar mı nasıl çözdünüz diye. Sorarlarsa da bu linki paylaşacağım.

Yanıt için teşekkürler.

Gönderildi : 25/07/2018 14:58

Paylaş: