Forum

com ve com.tr dns k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

com ve com.tr dns kayitlarinin yapılması

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
539 Görüntüleme
(@Cihanhemdem)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şu anda dns server uzerinde acik olan bir A kaydım mevcut o kayit xxxx.com.tr uzerinde ve siteye ping attigimda veridigim adrese ping erişimi mevcut fakat su anda benim xxxx.com adresinide ayni ipye yonlendirmem gerekiyor ama yapamadım lokalden ping dogru yere atiyorum ve site aciliyor fakat dısaridan ping atildiginda farkli bir ip geliyor aşagida belirttigim makaleyi biraz inceledim orda belirtilen bazi seyleride denedim fakat bir sey degişmedi sonuç ayni oldu sizce sorun nedir ne yapmaliyim

https://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/05/12/dns-domain-name-system.aspx

Gönderildi : 19/04/2016 14:36

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Merhaba,

İçerideki DNS sunucuda değişiklik yaptıgınız için doğru IP adresini çözüyor ancak dışarıda ns sunucular farklı olduğu için farklı dns sunucudan A kaydını çözüyor olabilir.

Whois çekerek .com alan adının NS sunucularını kontrol edebilir ve NS sunucularında ilgili A kaydınız oluşturabilirsiniz.

Diğer aklıma gelen bir durum ise domain'in süresinin dolmuş olabileceği, bunuda whois ile kontrorl edebilirsiniz.

Bu kontroller için jetping.com kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 20/04/2016 04:08

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhabalar,

Şu anda dns server uzerinde acik olan bir A kaydım mevcut o kayit xxxx.com.tr uzerinde ve siteye ping attigimda veridigim adrese ping erişimi mevcut fakat su anda benim xxxx.com adresinide ayni ipye yonlendirmem gerekiyor ama yapamadım lokalden ping dogru yere atiyorum ve site aciliyor fakat dısaridan ping atildiginda farkli bir ip geliyor aşagida belirttigim makaleyi biraz inceledim orda belirtilen bazi seyleride denedim fakat bir sey degişmedi sonuç ayni oldu sizce sorun nedir ne yapmaliyim

https://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/05/12/dns-domain-name-system.aspx

Test.com zone için www için a kayıd oluşturuyorsunuz 1.1.1.1 gibi www.test.com oluyor aynı şekilde bir a kyadı oluşturun hiç bişey yamayın 1.1.1.1 ipsini girin.

Gönderildi : 22/04/2016 19:11

Paylaş: