Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Mail Gönderim Sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
967 Görüntüleme
(@EmirUzun)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kayıtlarım tam görünüyor, herhangi bir karalistede bulunmamaktayım. Yanlız aşağıdaki gibi hata alıyorum. yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler,

MailEnable: Message Delivery Failure.

Reason: ME-E0193: [B44ADF3DE6C44584834428A4A5F8F965.MAI] Message Delivery Failure.

Your message addressed to the target domain (yapikredi.com.tr) could not be delivered because the mail server responsible for this domain returned a permanent error.

The server returned:

554-smtp2.yapikredi.com.tr

554 Your access to this mail system has been rejected due to the sending MTA's poor reputation. If you believe that this failure is in error, please contact the intended recipient via alternate means.

Gönderildi : 07/03/2016 22:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Alan adı bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/03/2016 22:32

(@EmirUzun)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Rıza Bey,

berkinsaat.com.tr 

Gönderildi : 08/03/2016 03:15

(@ismailgorunmek)
Gönderiler: 43
Trusted Member

başka mail adreslerine gönder/al yaparken aynı hatayı alıyor musunuz?

Gönderildi : 08/03/2016 20:07

(@EmirUzun)
Active Member
Konu başlatıcı

Banka mailleri dışında gönderim yaptığımda, gönderimler gidiyor veya geliyor. Bankalardan da mailler geliyor. 

Gönderildi : 08/03/2016 21:03

(@EmirUzun)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Gökhan Bey,

Teşekkürler yanıt için, sadece YK için değil, diğer bankalarda da aynı sıkıntı mevcut.  http://www.senderbase.org/lookup/?search_string=213.128.72.154  baktığımda poor görünüyor. Bir kaç gün önce spam mail gönderdiğini tespit ettik, ip nin. 

Bu durumda ya biraz daha bekleyeceğiz, ya da ip değişikliği yapacağız sanırım. 

Gönderildi : 09/03/2016 12:59

(@EmirUzun)
Active Member
Konu başlatıcı

Anladım. YK kendine ait bir veritabanıda olabilir. Spamassian gibi sistemlerinde kendi öğrenme algoritmaları var. Böyle bir sistem kullanıyorda olabilirler. Ancak beklemek işiniz çözebilir lakin zaman problemniz yok ise. İşiniz aksatmıyorsa bu durum değiştirileiblir. Burada ip adresinin itibarı söz konusu. Sizin /29 ip ziyade belkide /24 tamamında böyle bir sorun var. Yani ip değişseniz netice değişmeyebilir. Peki ne yapabilirsiniz ? Smtp gateway hiz. satan firmaları kullanabilir böylece kendi ip gözükmeden onlar üzerinden mail atarak problemsiz iletişime geçebilirsiniz. 

Merhaba Gökhan Bey,

İlginiz için çok teşekkür ederim. Sorun dün akşam itibari ile çözüldü. Şuan email scorumuz artmış görünüyor. 

İyi çalışmalar

Gönderildi : 10/03/2016 14:31

Paylaş: