Forum

mail sunucu reverse...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mail sunucu reverse dns açtırma

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
960 Görüntüleme
(@erenbalta)
Gönderiler: 170
Reputable Member
Konu başlatıcı

meraba evimdeki bir bilgisayara mail sunucu kurdum. ayarlarını yapıp portlarını açtım. domainim hosting firmasının dns sunucusunu kullanıyor. mx spf kayıtlarını hostingin dns ayarlarından açtım. reverse dns kaydını evimdeki public ip adresine mi açtırmam gerekiyor yoksa hosting firmasına mı? kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirm

Gönderildi : 18/10/2015 01:47

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Reverse kaydınızı internetinizi aldığınız firma ile görüşerek yaptırmanız gerekiyor. Yani internetinizi TTNET 'ten aldıysanız TTNet ile görüşerek ptr kaydınızı yaptırabilirsiniz.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 18/10/2015 02:55

(@erenbalta)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam isimtescil.net'te domain adım. ordaki dns panelinden bütün ayarları yaptım. evimdeki bilgisayara portları yönlendirdim birtane mail server kurdum. mail server kurduğum evdeki bilgisayarımda dns server olması gerekiyor mu? iyice kafam karıştı

Gönderildi : 20/10/2015 04:13

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Hayır evinizde dns server olması gerekmıyor aslında isimtescilin varmı bilmiyorum ancak ücretsiz dns hizmeti varsa alan adınızı buraya yönlendirip mx kayıtlarını evinizdeki ip adresine yönlendirmeniz yeterli olur. Ayrıca modeminiz üzerinden mail portlarını nat yapmanız gerekiyor. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 21/10/2015 13:27

(@erenbalta)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler. gmail, hotmail, superonline gibi firmalarla sorunsuz mail atıp alabiliyorum yalnız isimtescil.net'te bulunan mail sunucularına mail atmaya çalıştığımda şöyle bir hata görüyorum,

Remote host said: 551 This mail server requires authentication before sending mail from a locally hosted domain. Please reconfigure your mail client to authenticate before sending mail

ben mail atmaya çalıştığım mail sunucusuna nasıl login olacam bu ne demek anlamadım? tam olarak ne demek istiyo bu locally hosted domain derken? benim dns sunucu isimtescil.net'te bulunduğu için mi böyle bi sorunla karşılaşıyorum

Gönderildi : 22/10/2015 17:44

Paylaş: