Forum

Windows Hostingde W...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Hostingde Wordpress 500 Internal Server Error Hakkında Bilgi

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@AbdulhadiAltan)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar arkadaşlar bi konu hakkinda sizlerden bilgi almak istedim şimdi sıfırda wordpress kurulumunda windows hosting de 500 internal server error hatais veriyo ama şoyle diyelim elle wp-config.php oluşturup bilgileri girildiğinde site kurulumu geliyo ve kuruluyo niye ilk başta yapilandirma dosyası gelmiyo otomatik wp-config.php dosyasi oluştursun diye onun yerine site  500 Internal Server Error hatasi oluyo arkadaşlar acaba cevaplar icin şimdiden tşkler arkadaşlar dostlar 🙂

Gönderildi : 22/05/2015 00:07

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba, 

Hosting mi size ait yoksa kendi sunucunuzdaki bir hostinginiz mi ? 

Eğer hosting ise .htaccess desteği bulunmayabilir, yazma izinleri olmayabilir vb. 

Kolay gelsin. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 22/05/2015 02:06

(@AbdulhadiAltan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Hosting mi size ait yoksa kendi sunucunuzdaki bir hostinginiz mi ? 

Eğer hosting ise .htaccess desteği bulunmayabilir, yazma izinleri olmayabilir vb. 

Kolay gelsin. 

selam gunaydin

evet kendi sunucumda daki  hosting bunu wordpres yazma izinleri nasıl olmalı ve .htaccess desteği destekliyormu yada desteklemiyormu onu nasıl orene bilir ama .htaccess dosyasin aktif etmeden oyle oluyo onu hic aktif etmedim

soyle soyliyim wp-config.php yaptiğim kurulum sayfası geliyo bide ardindan .htaccess dosyasinida aktif ettim yine sorun yok calişiyo oyle ama işte benim niyetim wp-config.php oluşturmada otomatik oluşmasi ve oyle 500 hatasi vermemesi

Gönderildi : 22/05/2015 11:26

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Aklıma gelen tek sebep bu sorun ile ilgili yazma izinlerinden kaynaklandığıdır. Siteyi ve application pool'u çalıştıran kullanıcı için administrator yetkisi ve klasörede o kullanıcıya full yetki verip öyle denermisin ama kesinlikle tavsiye etmem bunu yapmanı güvenlik açığı oluşturur hem sunucu için hem site için..

www.okanozbey.com

Gönderildi : 22/05/2015 14:24

(@AbdulhadiAltan)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Aklıma gelen tek sebep bu sorun ile ilgili yazma izinlerinden kaynaklandığıdır. Siteyi ve application pool'u çalıştıran kullanıcı için administrator yetkisi ve klasörede o kullanıcıya full yetki verip öyle denermisin ama kesinlikle tavsiye etmem bunu yapmanı güvenlik açığı oluşturur hem sunucu için hem site için..

tşkler ozaman kalsın güvenlik acık olsa iyi olmaz en iysi diyer şekil wp-config.php yaparka kurulumu yapmak zaten ayreten otomatik panelde wordpress kurulumu var her iki şekilde sorun suz kuruluyo oyle acık oldumu kotu muşteriler icin iyi olmaz tşkler cevap icin bu arada cumlete cumaniz mubarek olsun allah dualariniz kabu etsin inşallah

Gönderildi : 22/05/2015 16:03

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Rica ederim, ayrıca güzel dilekleriniz içinde teşekkür ederim. Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 22/05/2015 16:47

Paylaş: