Forum

Aklımda bir fikir v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aklımda bir fikir var.

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@yigitarslan)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Bir upload sitesi kurmayı planlıyorum host um var domainim dosyacım.com olmasını kararlaştırdım sizce nasıl bir yol izlemeliyim.Sorunlarım ne olur nasıl müşteri bulabilirim ?

Gönderildi : 21/03/2015 21:21

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Öncelikle Upload sistemini bir hosting'de barındıramazsınız. Her ne kadar sınırsız hostinginiz dahi olsa Hosting firmanız belli bir süreden sonra tükettiğiniz trafikten dolayı hizmetinizi sonlandıracak veya siteniz bir süre sonra performansdan ve stabillikten taviz vermeye başlayacaktır. 

Böyle bir sistem için öncelikle kendi sunucunuz üzerinde sitenizi barındırmanız gerekiyor. Sonraki işlem olarak stabil ve güzel bir tasarım kullanıcı dostu bir arayüz olması şart. 

Kısacası böyle bir proje maliyet gerektirir. 

Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 21/03/2015 23:38

(@yigitarslan)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Öncelikle Upload sistemini bir hosting'de barındıramazsınız. Her ne kadar sınırsız hostinginiz dahi olsa Hosting firmanız belli bir süreden sonra tükettiğiniz trafikten dolayı hizmetinizi sonlandıracak veya siteniz bir süre sonra performansdan ve stabillikten taviz vermeye başlayacaktır. 

Böyle bir sistem için öncelikle kendi sunucunuz üzerinde sitenizi barındırmanız gerekiyor. Sonraki işlem olarak stabil ve güzel bir tasarım kullanıcı dostu bir arayüz olması şart. 

Kolay gelsin.

maliyeti problem değil dediğinizi anladım peki güzel bir server kiralayabileceğim yer varmıdır.  

Gönderildi : 22/03/2015 12:37

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Sunucu konusunda size önerebileceğim firmalar ; sadecehosting , markum , natro , isimtescil , doruk gibi türkiyede isim yapmış firmalar olur ancak bu firmalardan alacağınız sunucularda herhangi bir yüksek erişilebilirlik durumu söz konusu olmayacaktır. 

Eğer projeye ayırdığınız bütçe sıkıntınız yoksa size önerim azure'dan yanadır. 

Kolay gelsin. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 22/03/2015 17:23

(@yigitarslan)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sunucu konusunda size önerebileceğim firmalar ; sadecehosting , markum , natro , isimtescil , doruk gibi türkiyede isim yapmış firmalar olur ancak bu firmalardan alacağınız sunucularda herhangi bir yüksek erişilebilirlik durumu söz konusu olmayacaktır. 

Eğer projeye ayırdığınız bütçe sıkıntınız yoksa size önerim azure'dan yanadır. 

Kolay gelsin. 

Verdiğiniz bilgilerden ötürü size çok teşşekür ederim. 

Gönderildi : 22/03/2015 22:00

(@okanozbey)
Okan ÖZBEY

Rica ederim, projenizde başarılar dilerim. Umarım emeklerinizin karşılığını alırsınız.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 22/03/2015 22:17

(@mehmetsevdaroglu)
Gönderiler: 78
Trusted Member

Merhaba,

Kolay gelsin.

Ziya arkadaşımızın dediği gibi hostingde  barındıramazsınız anca bir sunucu oda  storage kısmında sıkıntı yaşarsınız bu şekilde  proje başlatan ileride storage olaylarından bırakan arkadaşlarım oldu yatırımınızı yaparkan 1 değil 2 adım ileriye  bakarak karar verebilirseniz daha sağlıklı olacaktır.

projenizde başarılar. 

Gönderildi : 17/04/2015 16:35

(@Kadir-Kurt)
Gönderiler: 2
New Member

Merhabalar,

Bence hiç bulaşmayın. Daha sonra telif haklarından başınız derde girebilir. Ya kurumsal anlamda bu işi yapacaksınız iyi bir avukat ve iyi bir yapıyla gireceksiniz. Yada hiç bulaşmayacak sadece domaine satılık yazacaksınız.

Gönderildi : 18/04/2015 03:34

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhabalar,

Bence hiç bulaşmayın. Daha sonra telif haklarından başınız derde girebilir. Ya kurumsal anlamda bu işi yapacaksınız iyi bir avukat ve iyi bir yapıyla gireceksiniz. Yada hiç bulaşmayacak sadece domaine satılık yazacaksınız.

+1 Resimde bu iş bir nebze biraz daha rahat ama dosya upload v.s. sıkıntılı bir durum. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/04/2015 21:00

(@egemengungor)
Gönderiler: 8
Active Member

Arkadaşların bir çoğu doğru noktalara değinmiş. Kimi zaman telif haklarından dolayı sorun çıkacaktır. Kimi zaman ise yer ve bant problemin olacaktır.

Biraz teşvik etmiş gibi olacağım ama Rusya sunucularını denemeni öneririm. Ayrıca para işlerine de gireceksen deniz aşırı bir ülkede hesap açtırman daha iyi olacaktır. 

Gönderildi : 20/05/2015 18:33

Paylaş: