Forum

Web sunucu ile ilgi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web sunucu ile ilgili birkaç soru

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@tufanozdemir)
Gönderiler: 128
Estimable Member
Konu başlatıcı

server 2008 kurulu.  

web sayfasının trafiğini nereden görebilirim.

ftp için verilen klasöre disk alanı nasıl tanımlayabilirim. ftp 7.5 kurulu sistemde

Gönderildi : 08/11/2014 01:29

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

Selamlar,

Yayınlamış olduğunuz sitelerin trafiklerini detaylı şekilde görmek istiyorsanız aşağıdaki çözümlerden birini kullanabilirsiniz. Sadece trafik(bant genişliği) olarak görmek istiyorsanız da PRTG network monitor tarzı ağ izleme sistemlerini kullanabilirsiniz.

Google Analytics

Yandex Analytics

Yada Bing in analiz servisleri. (en bilindik ve güvenilir 3 sistem)

ikinci sorunuza gelince IIS üzerinde FTP quota tanımlama yapamazsınız. 3th party uygulamalarda bu özellik bulunmakta. Ancak çözüm olarak klasörünüzü paylaşıma alıp o klasöre quota tanımlaması yaparak bir çözüm sağlayabilirsiniz. 

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 08/11/2014 20:54

(@tufanozdemir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

örnek bir makale var mı acaba.

trafik hızı ve ftp alan kontrolu için 3. parti yazılım mı gerekiyor. sunucu üzerinde bu mümkün değil mi 

Gönderildi : 09/11/2014 21:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Windows ftp pek esnek değil. Bu nedenle adam akıllı ftp programlarına yönelmelisiniz. Bu işi ücretsiz olarak filezilla süper yapmakta.
http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/05/14/filezilla-ftp-server.aspx trafik konusunda ise  http://www.google.com/analytics/ buraya sitenizi ekleyerek trafiğiniz izleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/11/2014 22:36

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Cenker bey en kısa zamanda bu konularla alakalı makale paylaşacaktır eminim. 

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 10/11/2014 01:05

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

3th party FTP yazılımları ile ilgili makaleler mevcuttur sanırım. Ben bu aralar SEO üzerine ve Security üzerine makaleler yazmayı planlıyorum. Sitede bu eksik olan bir bölüm Erdem bey 😉

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 10/11/2014 13:53

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

Evet Cenker bey :). Tam o konu üzerinde makalelerinizi bizim ile paylaşmanız için söylemiştim. Değerli bilginizi bize de aktarırsanız çok memnun oluruz. 

Saygılarımla

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 10/11/2014 14:09

(@tufanozdemir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

filezilla ile klasöre sınırlama getiremiyoruz. en azından ben kullandığımda bu özellik yoktu.

trafikten kastım şu

bir kişiye web alanı verdiğimizde bu web alanı için trafik kontrolünü nasıl belirleyebiliriz.  

Gönderildi : 10/11/2014 20:44

Paylaş: