Forum

whois bilgilerimi i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

whois bilgilerimi istediğim gibi yapmıyorlar!

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
483 Görüntüleme
(@velimontana)
Gönderiler: 144
Estimable Member
Konu başlatıcı

mrb whois bilgilerimi kafama göre girmek istedim bilgileri gönderdim yalnız kendi isimlerini kaldırmadılar benden istedikleri bilgilerde oraya yazıcaklar isim telefon adres falandı bunlar olmadan yani person olmadan giremeyiz falan dediler birde kurallar gerekli falan filan dediler varmı böyle birşey ??
 bu arada sadece domain değil ve aynı zamanda serverimde kullandığım bir sürü ip

Gönderildi : 22/08/2014 08:50

(@ozgurakdemir)
Gönderiler: 127
Estimable Member

doğru, domain ve host sahipleri istedikleri bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde artık vermek zorundalar.bu kanun son 3 senedir var.

Gönderildi : 22/08/2014 11:52

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

doğru, domain ve host sahipleri istedikleri bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde artık vermek zorundalar.bu kanun son 3 senedir var.

yani whois bilgilerini kapatmak yani gizlemek yasak mı? peki o zaman ben sadece benim bilgilerim olsun istiyorum ama ip blogum falan gözükmesin ve hosting firmamın bilgileri ismi falan gözükmesin istiyorum bu istediklerim olamaz mı? 

Gönderildi : 22/08/2014 19:32

(@MusabYardim)
Gönderiler: 67
Trusted Member

yani whois bilgilerini kapatmak yani gizlemek yasak mı? peki o zaman ben sadece benim bilgilerim olsun istiyorum ama ip blogum falan gözükmesin ve hosting firmamın bilgileri ismi falan gözükmesin istiyorum bu istediklerim olamaz mı? 

com, net, org gibi uzantılı alan adlarınızın whois bilgilerini gizleyebilirsiniz. Fakat com.tr, net.tr, gibi sonu "tr"  olan alan adlarınızın whois bilgilerini gizleyemezsiniz diye biliyorum. IP blogunuzun gözükmemesi ise; internet üzerinde hangi ip adresi olursa olsun sorgulandığı vakit ip adresi sahibi görünür. Yani yayın yaptığınız ip adresi sorgulanarak hangi firmadan hizmet aldığınız herkes tarafından görülebilir ve gizlenememektedir.

Gönderildi : 23/08/2014 00:01

(@velimontana)
Estimable Member
Konu başlatıcı

com, net, org gibi uzantılı alan adlarınızın whois bilgilerini gizleyebilirsiniz. Fakat com.tr, net.tr, gibi sonu "tr"  olan alan adlarınızın whois bilgilerini gizleyemezsiniz diye biliyorum. IP blogunuzun gözükmemesi ise; internet üzerinde hangi ip adresi olursa olsun sorgulandığı vakit ip adresi sahibi görünür. Yani yayın yaptığınız ip adresi sorgulanarak hangi firmadan hizmet aldığınız herkes tarafından görülebilir ve gizlenememektedir.

ben sorugu genel olarak sormuştum aslında ama ip adreslerimin bilgilerini gizlemek istiyordum peki neden gizlenmiyor veya bilgiler kaldırılmıyor? şuan baktım maile hostingin teknik servisden cevap gelmiş;

Veli Bey ,

Whois ‘I malesef gizleyemiyoruz bizimle olan ilgili kısımları silemiyoruz.

Ordaki bilgiler bize ait olması gerekiyor .Sizin ile alakalı bir bilgi ne yazıkki oraya ekleyemiyorum.Telefon numaranız düzeltilmiştir. 

Gönderildi : 23/08/2014 00:21

(@MusabYardim)
Gönderiler: 67
Trusted Member

ben sorugu genel olarak sormuştum aslında ama ip adreslerimin bilgilerini gizlemek istiyordum peki neden gizlenmiyor veya bilgiler kaldırılmıyor? şuan baktım maile hostingin teknik servisden cevap gelmiş;

Veli Bey ,

Whois ‘I malesef gizleyemiyoruz bizimle olan ilgili kısımları silemiyoruz.

Ordaki bilgiler bize ait olması gerekiyor .Sizin ile alakalı bir bilgi ne yazıkki oraya ekleyemiyorum.Telefon numaranız düzeltilmiştir. 

Whois bilgilerinizin gizlenip gizlenememesi alan adı hizmeti aldığınız firma veya  alan adı uzantınıza göre değişiklik gösterebilir. Bir önceki mesajımda bununla ilgili bilgi aktarmıştım. 

Ip adres bilgilerinizin neden gizlenemediği ise Ripe NCC 'ın belirlediği politikalar gereği olduğunu düşünüyorum.  

Gönderildi : 23/08/2014 02:28

Paylaş: