Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dns hatası

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,135 Görüntüleme
(@umutdurna)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba 

server da yayınlamak için bi alan adı satın aldım. bunun hosting işlerini de kendi serverımızda yapacağız. ama dns ayarlarında takıldım kaldım. ne yapsam bi türlü siteyi aktif görünür hale getiremedim.

intodns de sitenin bilgilerine baktım baya bi hata mesajı var bunları düzeltmem için bana yardım edermisiniz. ve dns de nasıl ayar yapmam gerekiyor.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. 

Hata 1:

Recursive Queries I could use the nameservers listed below to performe recursive queries. It may be that I am wrong but the chances of that are low. You should not have nameservers that allow recursive queries as this will allow almost anyone to use your nameservers and can cause problems. Problem record(s) are: 

Hata 2: 

Different subnets WARNING: Not all of your nameservers are in different subnets

Hata 3: 

Different autonomous systems WARNING: Single point of failure

Hata 4: 

SOA MNAME entry WARNING: SOA MNAME (webserver) is not listed as a primary nameserver at your parent nameserver!

Gönderildi : 09/05/2014 14:37

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Recursive Queries : DNS server dışarıdan gelen sorgulamalara açık bununla ilgili bir uyarı alıyorsunuz windows yada linux dns te bu özelliği kapatmanız gerekiyor.

Warningle düzeltmeniz gereken durumlar mesela aynı name serverlar aynı ip adresinde bu önerilen bir şey değil ama çalışmasınada direk bir etkisi bulunmuyor.

Ayrıca name name server oluştudğunuz domain dns kaydında ns1 yada ns2 gibi A kayıt ları açmanız gerekiyor.

DNS konusunda portalda Eser Solmaz hocanın bir makalesi var başlangıçta onu okumanızı tavsiye ederim. 

Gönderildi : 13/05/2014 12:18

(@umutdurna)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

cevap için teşekkürler

Gönderildi : 15/05/2014 12:15

Paylaş: