Forum

en fazla 5 varsayıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

en fazla 5 varsayılan ağ geçidi ekleyebiliyorum! gateway

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
417 Görüntüleme
(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

Proxy hizmeti için Windows server kullanmak yerine router cihazı kullanırsanız, daha sağlıklı bir iş yapmış olursunuz.

Sunucunuza sadece tek gateway ipsi tanımlamalısınız. Tanımladığınız gateway üzerinden internete çıkış yapacaktır. 

Bir den fazla gateway tanımlamanızın bir yararı olmaz, birden fazla gateway de girseniz, sunucunuza ilk girdiğiniz gatewayden çıkış yapmaya çalışacaktır.

Gönderildi : 03/01/2014 22:46

(@velimontana)
Gönderiler: 144
Estimable Member
Konu başlatıcı

Proxy hizmeti için Windows server kullanmak yerine router cihazı kullanırsanız, daha sağlıklı bir iş yapmış olursunuz.

Sunucunuza sadece tek gateway ipsi tanımlamalısınız. Tanımladığınız gateway üzerinden internete çıkış yapacaktır. 

Bir den fazla gateway tanımlamanızın bir yararı olmaz, birden fazla gateway de girseniz, sunucunuza ilk girdiğiniz gatewayden çıkış yapmaya çalışacaktır.

hocam buradaki sorunu gateway ip leri eklemeyi başarak geçmiştim ama son satırındaki yazdığını merak ediyorum öncelikle router ile neyi kullanıcam? windows server yerine routerda ne yapıcam tam olarak önerinizi anlayamadım? bana hosting firması nasıl bir ip verdiyse farklı farklı bloklardan istemiştim 10-15 tane gateway girdim o şekilde kullanıyorum o yüzden her farklı blokun bir kaç ip si hizmetlere gidiyor gateway falan filan 

Gönderildi : 18/08/2014 04:39

Paylaş: