Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Host Domaine yönlendirme

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
405 Görüntüleme
(@TahaTumbas)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kendi serverımız'da  hostu bulundurup domaini başka firmadan aldığımız dns sunucularına bağlamak istiyoruz.Bunun için izlememiz gereken yolu bilen arkadaşlar varsa bilgilendirebilirler mi? 

Gönderildi : 13/08/2013 18:51

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Host'a static ip ve port yönlendirmesi yapıp, hosting üzerinden dns a kaydı açmanız yeterli olacaktır.

Gönderildi : 13/08/2013 19:15

(@TahaTumbas)
Active Member
Konu başlatıcı

Ufuk bey 1 adet static ip mevcut port yönlendirmesi olarak 80 ve 53 portlarınıda açıyorum.Sistemde dns oluşturuyorum.Fakat domain firmasına bağladığımda dns tanınamıyor diyor.

Gönderildi : 14/08/2013 17:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Kendi serverımız'da  hostu bulundurup domaini başka firmadan aldığımız dns sunucularına bağlamak istiyoruz.Bunun için izlememiz gereken yolu bilen arkadaşlar varsa bilgilendirebilirler mi? 

Merhaba ; 

Alan Adı hizmetini almış olduğunuz firmanın web sitesine giriş yapıp alan adınız için 2 adet Nameserver oluşturunuz ve nameserver iplerine kendi static ip adresinizi yazınız. Daha sonra alan adınızı oluşturmuş olduğunuz ns sunucularına yönlendiriniz. Alan adını komple sunucunuza yönlendirmiş olursunuz.(DNS Yönetimini kendi sunucunuzda yapabilirsiniz)

Eğer Türk Telekom hattı kullanıyorsanız ve sunucunuzda Local ip kullanıyorsanız DNS'de bazı problemler yaşayabilirsiniz. Sunucuya direk Static ip'i tanımlamanız daha sağlıklı olacaktır. ( Bunun için router kullanmanız gerekecek )

3.Seçenek

Eğer alan adı aldığınız firma ücretsiz dns hizmeti veriyorsa A Kayıtlarını ve yönlendirmek istediğiniz kayıtları static ip adresinize yönlendirerek sorunuzu çözmüş olursunuz.

Umarım isteğinizi yanlış anlamamışımdır 🙂 

Gönderildi : 14/08/2013 23:00

(@TahaTumbas)
Active Member
Konu başlatıcı

Bilgileriniz Teşekkürler.Sorunu çözdüm:)

Gönderildi : 15/08/2013 11:56

Paylaş: