Forum

Shared Hostingden V...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Shared Hostingden VDS sunucuya geçiş

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
615 Görüntüleme
(@OmerSaglam)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Paylaşımlı bir hosttan VDS sunucusuna geçiş yaptım ve çalışır durumdaki siteyi yeni sunucuya taşıttırdım fakat şuan site eski paylaşımlı sunucuda çalışıyor gibi.

domain ise farklı bir firmadan aldım fakat domain firmasindakı nameserver kaydını gerçekleştirdim.Yeni VDS sunucusunda ekstradan bir dns kaydı oluşturmam gerekiyor mu.Şuan domainadı.com şeklinde ns kayıtları mevcut.ns1.domainname.com vs n2 şeklinde.

Garip olan ben domain firmasındaki ns kaydını değiştirmeme rağmen nasıl eski siteye yönleniyor.

Yardımlarınızı bekliyorum 

Gönderildi : 20/07/2013 19:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Gerçek alan adını verirseniz kontrol edelim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/07/2013 20:41

(@OmerSaglam)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

adres 

markaix.com

DNS kayıtlarını birşekilde yaptırmayı başardım fakat geçişte birçok problem var.

Ben kendi pc imde dns kayıtlarımı 8 8 8 8 ve 8 8 4 4 yapmassam giremiyorum siteye.DNS otomatik aldırırsam eski shared hostingdeki sunucuya gidiyor.VDS sunucusundaki DNS resolver 8 8 8 8 ve 8 8 4 4.Ne olmalı bilmiyorum kendi atamış.

Başkaları giriyor ben giremiyorum...

Gönderildi : 21/07/2013 02:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Tekrar merhaba

Bu alan adı için sorumlu name server' lar aşağıdaki gibidir. Bu doğru mu?

ns1.markaix.com.  

['94.138.211.82']

[TTL=172800]

ns2.markaix.com.  

['94.138.211.83']

[TTL=172800] 

Eğer bu doğru ise www için aşağıdaki kayıt doğru mu?

94.138.211.84

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/07/2013 17:53

(@OmerSaglam)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet doğrudur , zar zor düzelttirdim dns kayıtlarını ve sorun çözüldü teşekkürler.

http://www.intodns.com/  adresinde dnsleri kontrol ettiğimde hatalar çıkıyor .Halbuki düzeltmişlerdi tekrar ortaya çıkmış ! 

Bu sunucuyu verirken hiçbir konfigürasyon yapılmadan teslim ediliyor benimde bu konularda bilgim olmadığı için uğraşıyorum böyle.Sunucu üzerinde güvenlik ve hız için nasıl bir optimizasyon yapılmalı.

Ek olarak serverın DNS Resolver adresi 8 8 8 8 ve 8 8 4 4 olarak kayıtlı.Böyle kalmalı mı yoksa öneriniz varmı.

Tekrar merhaba

Bu alan adı için sorumlu name server' lar aşağıdaki gibidir. Bu doğru mu?

ns1.markaix.com.  

['94.138.211.82']

[TTL=172800]

ns2.markaix.com.  

['94.138.211.83']

[TTL=172800] 

Eğer bu doğru ise www için aşağıdaki kayıt doğru mu?

94.138.211.84

Gönderildi : 23/07/2013 03:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Güvenlik ve Hız için detay bilgiye sahip olmanız lazım, yani forum ortamından aktarılacak bir bilgi değil.

DNS Server öncelikle kendisini görmeli, çünkü sizin DNS' e sadece sizin domain adını soracakları için bunu şirket içi dns gibi isim çözümleme için ( internet ) amaçlı kullanılmayacak.

Gönderildi : 23/07/2013 12:25

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

İki tane hata görünüyor. Birincisi 94.138.211.83 adresinin bulunduğu ns2 adresine domain adresiniz için yaptığımız sorgulara yanıt vermiyor. Tek bir dnste iki ip adresini kullanmayı düşünüyorsunuz 94.138.211.83 ipsinide bu sunucuya tanımlamalısınız.

Bir diğer hata ise reverse kaydınızda ilgili görünüyor 94.138.211.84 adresi için her hangi bir reverse kaydı oluşturulmamış. bunun için servis adığınız firmaya sunucunuzun hostnamesini iletmeniz gerekiyor. Bu hostname ve ip adresleriniz için reverse kaydı açmalılar.

Gönderildi : 23/07/2013 12:26

Paylaş: