Forum

MaestroPanel 0.9.3 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MaestroPanel 0.9.3 Yayında

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
508 Görüntüleme
(@oguzhanyilmaz)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

MaestroPanel'in yep yeni bir sürümü ile karşınızdayız. MaestroPanel'in her zamankinden daha hızlı, her zamankinden daha stabil 0.9.3 sürümünü sizlere duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

Uzun bir geliştirme sürecinden sonra bir kaç temel eksikliğimizi giderip yeni özellikler ve mevcut özellikleri de mükemmel hale getirdiğimiz bu versiyonumuz ile beraber çeşitli gelişmeleri aşağıda bulabilirsiniz.

MaestroPanel 0.9.3

Bu sürümün en kilit özelliği Backup/Restore diyebiliriz. Diffrential backup özelliğinde uzak sunucuya hem FTP hemde UNC Path şeklinde yedek alabileceğiniz düzgün çalışan bir yedekleme özelliği ekledik.

MaestroPanel 0.9.3 İndir

MaestroPanel 0.9.3 Güncelleme Paketi İndir

Başlıca Yenilikler

• Backup/Restore özelliği eklendi.
  • Bayilerin kendi logolarının eklenmesi sağlandı.
  • Parola değiştirme politikaları eklendi.
  • Çeşitli olaylarda eposta ile haber verme özelliği eklendi.
  • Otomatik kurulum yazılımlarının son sürümleri yükseltildi.
  • phpMyAdmin MaestroPanel özelleştirmesi yapıldı.
  • PHP konfigürasyonu optimize edildi.

Tüm değişiklikler için:
http://wiki.maestropanel.com/Change-Logs-0-9-3.ashx

MaestroPanel API

Mümkün olduğunda tüm fonksiyonları API ile sunmaya çalışıyoruz ve her yeni sürümde yeni fonksiyonlar ekliyoruz. Bu versiyonda da bir kaç fonksityon ekledik. API dökümantasyonu için tıklayınız [PDF] [Online]

Nasıl? Video Serisi

Bir çok özelliğin nasıl kullanılacağına dair son kullanıcıya yönelik video serisi hazırladık. Bir çok yerde kullanabileceğiniz bu seriye youtube kalanımızdan ulaşabilirsiniz.

Yeni Dil Destekleri

Dil Desteklerimizi arttırmak adına kullanıcılarımızdan da yardım olmaya karar verdik ve getlocalization üzrerinde bir proje başlattık eğer herhangi bir dil biliyorsanız  http://www.getlocalization.com/maestropanel/  üzerinden katkılarınızı bekliyoruz.

WHMCS Modülümüz Güncellendi

Yeni API fonksiyonları ile beraber WHMCS modülümüzüde güncelledik. Son sürümünü buradan indirebilirsiniz. Ayrıca github hesabımız üzerinden de açık kaynak olarak projeye dahil olabilirsiniz.

Kaç Kişiyi Kurtardık!

kackisiyiplesktenkurtardik.com isminde eğlenceli ve bilgilendirici bir mikro site hazırladık. Türk Ekonomik Bankasından, Ordu Üniversitesine kadar bir çok kullanıcımızın neden MaestroPanel'i tercih ettiğini takip edebilirsiniz.

MaestroPanel Forum

Kullanıcılarımız arasından biraz daha sinerji olsun diye MaestroPanel Forum'u google üzerinden açtık. MaestroPanel ile ilgili bilgi paylaşımlarınız için kullanabilirsiniz.

Teknokent

İstanbul Üniversitesi Avcılar kampüsünde ki Teknokent Binasında artık bir ofisimiz var. Yakın zamanda tüm yazılım ekibimizle oradayız. 

Gönderildi : 09/04/2013 02:34

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Oğuz Bey ;

Sizi bu çalışmanızdan dolayı tebrik ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.

Linux tarafında ne zaman aktif olarak çalışmaya başlayacaksınız ?

Gönderildi : 14/04/2013 19:50

(@oguzhanyilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Samet. 

Linux tarafında prototipi bitirdik yavaşta olsa ilerliyor bu sene içinde Linux Agent'ımızı Exim + Dovecot, MySQL ve Bind çalışacak şekilde yayınlayacağız. 

Böylece hem Linux servislerini hemde Windows servisleri tek domainde  kullanılabilecek.

Gönderildi : 14/04/2013 23:52

(@cozumpark)

Teşekkür ederim oğuz.

Açıklamalar için teşekkür ederim yalnız ben Apache,Nginx,LiteSpeed tarafında çalışmalarınızı bekliyorum. Sadece Plesk'ten değil cPanel ve Direct alternatifi'de olabileceğinizi düşünüyorum.

Gönderildi : 16/04/2013 00:11

(@oguzhanyilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar Samet,

İyi düşüncelerin için teşekkürler.  

http://www.maestropanel.com/Control_Panel/Works-With  sayfamızda yol haritamızda hangi yazılımların olduğunu görebilirsin. Yazılım desteği öncelikleri talebe göre değişiyor ama büyük resmi veriyor sayfa.

Bizim amacımız da dediğin gibi orta vadede diğer kontrol panellerin kalitesine gelip sağlam bir alternatif olmak bunun için yoğun çalışıyoruz.

Gönderildi : 16/04/2013 00:32

(@cozumpark)

Yolunuz açık olsun. Sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

Gönderildi : 16/04/2013 16:20

(@oguzhanyilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

SSL Import özelliğini içeren ve SSL modülünü daha iyi hale getiren ufak bir güncelleme yayınladık

Gönderildi : 19/04/2013 01:10

Paylaş: