Forum

Plesk Panel Hosting...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Plesk Panel Hosting Ayarları Hakkında

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@serdarozturk)
Gönderiler: 58
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Plesk panelde oluşturmuş olduğum 10mb'lık pakete örneğin veri tabanı özelliği vermek istemiyorum. Mesela "0" atıyorum pakete güncelleyip işlemleri bitirdiğimde pakete domain tanımlıyorum ve veritabanlarına girdiğimde halen veri tabanı oluşturabildiğimi görüyorum.

Acaba hata nerede ?

Teşekkürler

Gönderildi : 01/02/2013 15:09

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

bu tür hatalar birinci sebebi yazılımın düzgün kurulmamış olmasından, ikinci sebebi de plesk kontrol panelin yasal olmayan yollarla lisanslanmasından kaynaklıdır.

öncelikle plesk lisanslarınızın orijinal olup olmadığını kontrol ediniz.  plesk panel üzerindeki dll, exe ve php3 dosyaların orjinaliyle değiştirilmemiş olmasına dikkat edin..

Plesk lisansınız orijinal ise, son sürüme güncelleyerek tüm sorunlarınızı çözmüş olursunuz.

Gönderildi : 02/02/2013 04:55

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Bu domain için bir client açtıysanız onunda veritabanı limitini 0 yaparak test edebilir misiniz?

Gönderildi : 03/02/2013 13:33

(@serdarozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler,

bir kaç gün önce plesk panelimde bu uyarıyı alıyordum "Warning: You are currently operating within the grace period of your product license. To update your product license, select the Retrieve Keys option on the License Management page." Ayarlardan " Retrieve Keys " yaptım ancak hata aldım "couldn't connect to host" şeklinde firmaya iletmemle birlikte sorunu çözdüler. Şimdi şüphelendim acaba ben plesk panelimin orjinal olup olmadıgını nasıl anlayabilirim nasıl test edebilirim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 04/02/2013 14:48

(@mertkibar)
Noble Member

plesk bayisi olarak sunucu bilgilerinizi özelden paylaşırsanız, lisansınızı ve dosyalarınızı kontrol edip orjinal olup olmadığını test edebilirim..

Gönderildi : 04/02/2013 23:36

(@serdarozturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ilginizden dolayı teşekkür ederim ancak bilgilerin paylaşılmasının etik olacağını düşünmüyorum. En azından 3. bir şahıs olarak sizinle paylaşmam demek o ya da bu şekilde müşterisi olduğum firmaya ihanetmiş gibime geliyor dolayısı ile aslında benim anlayabileceğim yöntemler varsa daha iyi olacağını düşünüyorum.

Gönderildi : 05/02/2013 19:29

(@mertkibar)
Noble Member

sizin yapabileceginiz tek bir şey var. plesk lisans'ınızı kontrol panelden öğrenip parallales firmasi destek ekibine doğrulatmanız olacaktır..

plesk 9.5 versionu kullaniyorsaniz, o versionu yükseltiniz..

parallels firmasi plesk 9.5 version için destek ve lisans vermiyeceğini duyurmuştu.

Gönderildi : 05/02/2013 22:22

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Yenilediğinizde lisans hatası vermiyorsa ciddi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Şu an devam eden sorununuz var mı?

Gönderildi : 06/02/2013 18:48

Paylaş: