Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Şirket içerisinde kullanılmak üzere web sitesi - lokal web yayını (local web area)

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
445 Görüntüleme
 MNN
(@nnergiz)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirket içerisinde personele belirli duyuruları iletmek , ortak bir iletişim aracı olarak kullanmak  ve bazı durumlarda e-posta bağımlılığını kaldırmak için lokal olarak çalışan bir web sitesi yapmak istiyorum. Sunucu üzerinde XAMPP kurarak bir yayınlama alanı oluşturdum. Üzerine MYSQL ile Wordpress de kurdum.

Sizden fikir olarak istediğim lokal tarafta yapılacak bir site için gerekli olacak menüler neler olabilir , hangi durumlar oradan yayınlanıp açıklanabilir ? Yada bu işi daha önce uygulamış birileri neler yaptığını yada eğer ki Wordpress falan gibi hazır bir script kullanıyorsa hangi temanın daha çok iş gördüğünü iletebilir mi ?

Amacım sadece fikir paylaşımı, sonuçta her şirketin ihtiyaçları farklı olacaktır ancak daha önce uygulayarak yapmış birilerinin de işe yarayan tavsiyelerini alabilmek istiyorum.

Gönderildi : 09/11/2012 11:50

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhaba,

Şirket içerisinde personele belirli duyuruları iletmek , ortak bir iletişim aracı olarak kullanmak  ve bazı durumlarda e-posta bağımlılığını kaldırmak için lokal olarak çalışan bir web sitesi yapmak istiyorum. Sunucu üzerinde XAMPP kurarak bir yayınlama alanı oluşturdum. Üzerine MYSQL ile Wordpress de kurdum.

Sizden fikir olarak istediğim lokal tarafta yapılacak bir site için gerekli olacak menüler neler olabilir , hangi durumlar oradan yayınlanıp açıklanabilir ? Yada bu işi daha önce uygulamış birileri neler yaptığını yada eğer ki Wordpress falan gibi hazır bir script kullanıyorsa hangi temanın daha çok iş gördüğünü iletebilir mi ?

Amacım sadece fikir paylaşımı, sonuçta her şirketin ihtiyaçları farklı olacaktır ancak daha önce uygulayarak yapmış birilerinin de işe yarayan tavsiyelerini alabilmek istiyorum.

Merhabalar,

Bu işlem için kurumsal yapılarda Microsoft'un Sharepoint ürünü kullanılıyor. Bu ürünü ve yeteneklerini inceleyebilirsiniz.

Wordpress üzerinden devam etmek isterseniz de, Slider ı olan bir tema kullanabilirsiniz. Bu slider'da şirket ile ilgili duyuruları görsel olarak duyurabilirsiniz. Şirketinizde yabancı uyruklu çalışanlar var ise onlar için ayrı dillerde içerik hazırlayabilirsiniz. Bununla ilgili de Wordpress eklentileri mevcut. Şirketiniz ile ilgili yazılı dökümanları koyabilirsiniz. Haberleri paylaşabilirsiniz. Belki hediye ye döndürerek kurum içerisinde etkileşimi de sağlarsınız vb.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 09/11/2012 12:05

MNN
(@nnergiz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Fikir paylaşımı için teşekkür ederim. Sharepoint bu noktada lisans bedelleri ve uygulama açısından biraz uzak bize aslında Office entegresi ve ortak çalışma katkısı açısından çok yararlı olabilir fakat benim düşüncem biraz daha duyurular , yemek listesi , gelen personel , ayrılan personel genel toplantılar ve tebrik mesajları falan gibi olacak bir interaktif platform yaratabilmek.

Tema olarak çok farklı WP temaları var ancak bir türlü uygun bir şey bulamadım.

Gönderildi : 09/11/2012 12:24

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Fikir paylaşımı için teşekkür ederim. Sharepoint bu noktada lisans bedelleri ve uygulama açısından biraz uzak bize aslında Office entegresi ve ortak çalışma katkısı açısından çok yararlı olabilir fakat benim düşüncem biraz daha duyurular , yemek listesi , gelen personel , ayrılan personel genel toplantılar ve tebrik mesajları falan gibi olacak bir interaktif platform yaratabilmek.

Tema olarak çok farklı WP temaları var ancak bir türlü uygun bir şey bulamadım.

Sizi çok iyi anlıyorum.

Wordpress te tema seçimi biraz sancılı bir süreçtir. Ben elegantthemes ya da Themeforest içerisindeki temalardan seçim yapıyorum. Uygun fiyatlara temalar var. 

Gönderildi : 09/11/2012 12:26

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Size Önerebileceğim bir tema olabilir 

TrendPortal teması işinizi görebilir 

Gönderildi : 09/11/2012 12:38

MNN
(@nnergiz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler inceleyeceğim, oluşturduğum ara yüzünde bir ekran görüntüsünü paylaşırım.

Gönderildi : 09/11/2012 13:48

Paylaş: