Forum

Endian Firewall myn...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Endian Firewall mynet video izlenmiyor

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
448 Görüntüleme
(@rizagungor)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Endian firewall kurulu ağ sisteminde mynet video seyredilmiyor. Normal şartlarda zaten engellerim ama patron mynette video izleyemeyince problem oluyor. 🙂 

Oluşturduğum content fliter profilde kara listede mynet yok aksine beyaz listeye bile yazdım ama yine olmadı. Access Policy de ise kuralda patronun mac adresi yazıyor. tüm kuralları pasif yaptığımda sorun yok. ama alakalı alakasız bir kural bile ektif etsem girmiyor. kuralın içindeki virüs taramasından yapıyor olabilir mi dedim yine yok. mynette exploit olabilir dedim DNS zararlı önleyiciye meb.gov.tr gibi mynet.com diye de ekledim yine olmadı. nedir bu işin çözümü arkadaşlar. kafayı yiyeceğim.

Gönderildi : 05/09/2012 16:43

(@TuncayYILDIZ)
Gönderiler: 139
Estimable Member

Content Filter üzerinde mime-type ile herhangi bir kısıtlama yapıyorsanız etkiliyor olabilir.

Gönderildi : 05/09/2012 17:32

(@rizagungor)
Active Member
Konu başlatıcı

hayır mime-type ile herhangi bir kısıtlama yok. başka neden olabilir.

Gönderildi : 05/09/2012 18:02

(@yilmazali)
New Member

pfsense de aynı sorunlardan bahsedilmiş

cache ayarlarını pfsense yapılandırması gibi yapıp çözebilirsiniz.

http://forum.pfsense.org/index.php?topic=52723.0

farklı bi post ta minumum size ve maximum size ile ilgili bi ayar vardı onuda araştırın.

Gönderildi : 05/09/2012 18:46

(@rizagungor)
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar çok vaktim olmuyor o yüzden geç yazıyorum. ancak ben sorunumu hala çözemedim. 

Yılmazali kardeşim verdiğin urldeki deneyimleride endiana uygulamaya çalıştım ancak farklı şeyler verilen bilgiler endiana uymuyor.

Var mı daha başka önerisi olan. 

Gönderildi : 13/09/2012 14:33

(@evrenyamac)
Gönderiler: 9
Active Member

Contentfilter  üzerinde oluşturduğunuz profilin "Max. score for phrases" sayısını 160 üzerine çıkartın. Partonunuzun ip ya da mac adresiyle oluşturduğunuz kuralda filter bölümünde bu oluşturduğunuz filterı seçin. Ayrıca sıralamaki pozisyonunu ilk sıraya atarsanız sorun ortadan kalkacaktır.

Access Policy üzerinde oluşturulan kurallarda birinci kuralda mynet yasaklanıyorsa ikinci kuralda başka bir ipye açsanız bile işe yaramaz. Sıralamayı gözetmek lazım. İlk günler ben de benzer sorunlar yaşadığım için sanırım siz de böyle bir sorunla karşılaşıyorsunuz.

Saygılar

Gönderildi : 14/09/2012 17:07

Paylaş: