Forum

Sanal Firewall-Exch...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanal Firewall-Exchange-Ds Domain yönetimi-Dhcp Server-Server 2003-Isa Server Hk.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
425 Görüntüleme
(@OkanBurak)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar

Sistem ve Server ilgim arttı birazcık. ve bunları internetten videolarını takip ediyorum, fakat uygulamak da istiyorum. sizden ricam link veya indirebileceğim isimler varmdıır, Sanal Firewall-Exchange-Ds Domain yönetimi-Dhcp Server-Server 2003 vb. setuplar veya herhangi bişey varmıdır. tam olarak bilgim yok çünkü.

şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 10/06/2012 19:03

(@AliYILMAZ)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Uygulamak için Kendi Bilgisayarında wmware workstation kurup üzerinde sanal sunucu işletim sistemleri kurabilirsin.
Demo serverların var ise veya server olarak kullanabileceğin cpu-ram kaynakları yüksek bilgisayarın var ise
hyper-v üzerinde sanal server lar kurabilirsin.
Microsoft un Sitesinden Windows Server 2008 r2 Trial indirip Test yapabilirsin. (Ad,Dhcp,Dns,FileServer)
Aynı şekilde Microsoftun sitesinden Exchange Server ve TMG (eski adı isa server) Trial indirip Test edebilirsin. 
Kurulumlarla ilgili gerek makale ve videolar site üzerinde mevcuttur.

Gönderildi : 10/06/2012 19:12

(@OkanBurak)
Active Member
Konu başlatıcı

Bilgisayar özeliklerim Hp pavilion g6 notebook, 2.67 ghz intel core i5 cpu, 64 bit işletim sistemi, 4 gb ram, 500 gb hdd iyimidir 

Gönderildi : 10/06/2012 19:19

(@AliYILMAZ)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Laptopu direk formatlayıp varolan işletim sistemini server işletim sistemine direk çevirmek çok mantıklı değil.

onun yerine üzerine vmware workstation 64 bit kurup tek sanal sunucu çalıştırmana yeter. 

2-3 sanal sunucu çalıştırmak için ram takviyesi yapman gerekir. (yinede yavaş kalabilir)

veya ram i yüksek işlemcisi o ayarda daha iyi bir masaüstü bilgisayar da testlerini yapabilirsin.

Çoğu bu tür testlere yeni başlayan vmware le sonra hyper-v yada esx le devam etti testlerine.

Gönderildi : 10/06/2012 19:26

(@OkanBurak)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim 🙂

Gönderildi : 10/06/2012 19:33

Paylaş: