Forum

Plesk Panel Mysql i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Plesk Panel Mysql işlemleri

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
967 Görüntüleme
(@OguzhanKeten)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ben plesk panelin database ine ulaşmak istiyorum fakat mysql command line client açtığımda parola istiyor ve ben bu parolayı doğru
girmeme rağmen komut ekranı kapanıyor. ne girersem gireyim kapanıyor.Aşağıdaki komutları çalıştırmam gerekiyor.Yardım ederseniz sevinirim. 

~# mysql -uadmin -p`cat /etc/psa/.psa.shadow` psa

mysql> delete from SBConfig;

Query OK, 4 rows affected (0.00 sec)

mysql>

Gönderildi : 27/02/2012 15:03

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

PHP myadmin üzerinden bağlanarak uzaktan erişim yetkisi verdiniz mi. Bu işlem den sonra yetkileri tekrardan yüklemeniz gerekmektedir.

Gönderildi : 27/02/2012 15:14

(@OguzhanKeten)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam uzak erişim root yetkisi veremedim.Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES) şeklinde erişim hatası alıyorum.

Php myadmin root şifresiyle nasıl girebilirim?

Gönderildi : 27/02/2012 15:43

(@OguzhanKeten)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hocam root yetkisini phpmyadmin üzerinden verdim. Ancak root ile bağlandığımda plesk in database i görünmüyor.

Gönderildi : 27/02/2012 15:58

(@OguzhanKeten)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Özgür hocam ben plesk windows kullanıyorum.Üstteki komutlar unix tabanı için sanırım.

Gönderildi : 27/02/2012 17:31

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Komutları siz yazmıştınız windows kullanıyorsanız PHP myadmin üzerinden bağlandıktan sonra users bölümünde root usersi bulup yanındaki localhost bölümüne % yazıp kayıt edin daha sonra yetkileri yeniden yükle diyere çıkış yapın bu aşamadan sonra firewall tarafında bir engelleme yoksa bağlantı sağlıyor olmanız gerek.

Gönderildi : 14/03/2012 18:50

Paylaş: