Forum

Mail geliyor ama ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail geliyor ama mail gitmiyor

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,038 Görüntüleme
(@TayfunAkcay)
Gönderiler: 74
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Dün durduk yere bazı bilgisayarlar haricinde çoğu bilgisayarlarda mailler gelmesine rağmen gönderemiyorduk. Her kullanıcıda alttaki fotoğrafta görülen hatayı alıyorum.

Mail hizmetini Vargonen adlı firmadan almaktayım. Mail olarak POP mail kullanıyoruz. Yani kendi bünyemizde barındırmıyoruz. İlgili firmayı aradığımda önceleri sorunun bizim networkumuzde olduğunu dns çözümleyemediğimizi söylemişlerdi. Yaptığımız kontrollerde böyle bir sorun çıkmadı. Daha sonra ise ip imizin kara listede olduğunu söylediler. Ancak bildiğim kadarıyla POP maillerde bizim değil sunucunun ipleri önemli.

İşin garibi ise bazı bilgisayarlarda sorunsuzca hem mail gidiyor hem geliyor. İlk gözlemlerimde sorun çıkarmayan bilgisayarların direk modeme kablosuz bağlanan bilgisayarlar olduğunu tespit ettim.

Sizce bunun nedeni nedir ? Sorunun çözümünü nasıl sağlarım ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 16/02/2012 19:52

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/270139.aspx  

Gönderildi : 16/02/2012 19:59

(@TayfunAkcay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Orada belirtilen gibi telnet ile baktığımda

telnet mail.domain.com 25

telnet mail.domain.com 587

Bunlarda herhangi bir uyarı vermeden kapanıyor sanırım iletişim kuramıyor. Fakat ; 

telnet mail.domain.com 110 " OK Vargonen Technologies Mail Server Ready .........."

110 ile denediğimde yukarıdaki gibi uyarı veriyor. 

Gönderildi : 16/02/2012 20:32

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Tayfun beyin güvenlik yazılımdan kaynaklanan bir sorun vardı buradaki düzelme ile sorununu çözdü.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/02/2012 00:56

(@TayfunAkcay)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorunu çözdüm. Hiç hesapta olmayan filtre programımız kapalı olmasına rağmen engelleme yapmış. Rıza arkadaşıma da ayrıca teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/02/2012 18:06

Paylaş: