Forum

Plesk Domain Ekleme...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Plesk Domain Ekleme Hatası

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,074 Görüntüleme
(@aceken)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sistemde kurulu MailEnabled kadırıp yerine hMailServer kurduk, Rouncube ile tükçe arayüz bir maile geçtik. Faka bununla alakalımıdırı bilmiyorum ama yeni domain eklemek istediğimizde aşağıdaki hatayı alıyorum. Açıkçası bu değişiklin öncesi yakın zamanda domain eklemediğimiz için hata bunda sonra başladı diyemiyorum. Hmailde açılan hostu yaratmakta sıkıntı yok. Fakat ne DNS nede IIS te hiç kayıt açılmıyor. Sorun DNS de kayıt açmamayla ilgili olabilir diye düşünüyorum.

Acil olarak yardıma ihitiyacım var. Cevabınızı bekliyorum.

Hata ;

Error: mail_Facade->setDiscard() failed: mailmng failed: Domain deneme.com [deneme.com] does not exist.

Sistem Özellikleri;

OS Microsoft Windows 6.1;build-7601;sp1.0;suite272;product3
Plesk Panel version 10.1.1

Gönderildi : 16/10/2011 08:57

(@mertkibar)
Gönderiler: 854
Noble Member

evet sorun mail serverdan kaynakli.... hmailserver ile plesk cok saglikli calismiyor..

Plesk üzerinde en saglikli merak mail, mailenable, smarter mail serverler calismaktadir.

sorunu istersen sunucun üzerinde cözebiliriz.. ozelden bana ulaş sana yardim edeyim..

Gönderildi : 17/10/2011 00:57

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Değişiklik Plesk panel üzerinden gerçekleştirdiyseniz sorun olmaması gerekiyor. Pleskin repair exeleri bulunuyor. Sunucudaki yedeklerinizi aldıktan sonra repair etmeyi denemenizi öneririm.

Gönderildi : 05/12/2011 12:17

Paylaş: