Forum

Hostingi Şirketimin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hostingi Şirketimin İçerisinde Nasıl Barındırırım

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@yusufkoken)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Site içerisinde baya bir arama yaptım Fakat bulamadım google da falanda aradım saçma saçma sonuçlar çıkıyor.
Benim amacım Hosting i Dışardan değilde Kendi şirketimin içerisinde barındırmak istemem ghdsl Hat name server falan olması lazım ama tam detaylı bilmiyorum Acaba yapmam Gerekenler Nelerdir Yardımcı olursanız Sevinirim 

Gönderildi : 15/08/2011 13:10

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Site içerisinde baya bir arama yaptım Fakat bulamadım google da falanda aradım saçma saçma sonuçlar çıkıyor.
Benim amacım Hosting i Dışardan değilde Kendi şirketimin içerisinde barındırmak istemem ghdsl Hat name server falan olması lazım ama tam detaylı bilmiyorum Acaba yapmam Gerekenler Nelerdir Yardımcı olursanız Sevinirim 

Hostingi kendi şirketiniz içinde barındıracaksanız,

1. Upload eğeri yüksek bir hat
2. DNS sunucyya gerek yok, hostinglerin sağladığı DNS sunucu özelliğini kullanabilirsiniz. Yok ben sub domain filan tanımlarım hemen olsun kendim müdahal edeceğim derseniz tavsiye olarak en az iki DNS sunucu
3. Mail için exchange olabilir ama maliyet yüksek bu nedenle Linux bazlı free bir mail server daha iyidir.
4. Web sunucu ki buda kullandığınız sistem göre değişir. PHP+HTML için Apache APSX+HTML için windows.

vs.. vs..

Gönderildi : 15/08/2011 13:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Yusuf bey bu konu forum üzerinde pek çok kez konuşuldu, forumda arama yapmayı denediniz mi ?

Öncelikle alan adı satın alıyorsunuz, ardından alan adı satın almasını yaptığınız yerden name server kaydı yaptırıyorsunuz kendi sabit ip adresiniz için, sonra şirket içerisine bir dns kuruyorsunuz workgroup olan yani ad dns olmaz bu işler için, sonra modem üzerinde dns 53, http 80 açıyorsunuz ve içeriye bir web server kuruyorsunuz gerisi sizin IIS bilginize kalıyor ki bu konuda da kaynağı yine portalda bulabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/08/2011 13:58

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba ,

Hosting'i neden kendi içerinizde  tutmak istiyorsunuz ?  bu size  ek sorumluluklar  getirir. Eğer büyük bir  firma  iseniz  ve  ziyaretçi sayınız  çok ise muhtemelen internet hattınız  yetersiz kalacaktır .

Bu işlemlerin bir  çoğunu Cpanel ve Plesk gibi  yazılımlar halletmektedir.

Web sayfanızı  kaliteli bir  hosting firmasında  tutmanızı öneririm hem yüksek  bant genişliği hemde sunucu  bakımı  vs..  gibi  sorumluluklar  üzerinizden kalkacaktır.

Gönderildi : 15/08/2011 14:06

(@yusufkoken)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Bir adet web sayfası olsa olabilir vps ile de idare ederim ama malesef aşırı yüklemeli kullanacağız. araştırıyoruz şimdilik sunucu kiralamak elbette daha mantıklı yorumlarınız ve yardımınız için Teşekkürler

Gönderildi : 15/08/2011 14:46

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Bulunduğunuz bölgede fiber altyapı ve elektrik kesintisi çok fazla olmuyorsa ve bu işlerden biraz olsun anlıyorsanız mantıklı olabilir. Ancak aşırı yüklemeli kullanacağız demişsiniz ve bu noktada nasıl bir yüklemeden bahsediyorsunuz bilmiyorum ama detayı çok fazla olan ve kurulum aşaması uğraştıracak bir iş. Ben kendi işyerimde bir sunucu konumlandırdım ve adsl hattı üzerinden çalıştırıyorum ancak fazla bir yük yok üzerinde.

Gönderildi : 17/08/2011 12:53

Paylaş: