Forum

Plesk Panelde Domai...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Plesk Panelde Domaine özel Static IP tanımlama SSL sertifikası için

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,198 Görüntüleme
(@uygurkubra)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar arkadaşlar,

Sitemiz için almış olduğumuz SSL sertifikasını Plesk Panel üzerinden kurdum.Domaine gelip sertifamı değiştirmek istediğimde değiştiremiyorum.Plesk panelin kendi SSL sertifikası gözüküyor.Bu değişikliği yapmam için bu domaine özel static bir IP tanımlamam gerekiyormuş.SSL sertifikamı değiştiremediğim için IIS managerdanda https protokolünü aktif edemiyorum.Ben bunu Plesk panel üzerinden nasıl yapacağımı bulamadım.Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.Çok acil arkadaşlar.İlginiz için şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 04/03/2011 14:00

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

plesk hangi sürümü kullaniyorsun..

Gönderildi : 04/03/2011 17:34

(@uygurkubra)
Active Member
Konu başlatıcı

plesk panel 9.3  versiyonu.Ayrıca benim anlamadığım bişey daha var hosting IP leri zaten static IP değilmir?

Gönderildi : 04/03/2011 18:42

(@mertkibar)
Noble Member

pleskte 2 tür ip çeşiti var birisi paylaşımlı ip diğeri özel ip...

plesk --- setting ---- IP Addresses gir

ordan add new adress de  Exclusive ip ekle

daha sonra plesk --- client -- kullanıcı adına tikla ---- IP Addresses tikla ---- ordan add new adress tiklayarak ip adesini kullanıcı altına ekle...

daha sonra plesk ---- client --- kullanıcı adı --- domains --- domain sec ---- daha sonra domain altinda Web Hosting Settings gir...  ip adress kismindan ipni sec.... alt kisimda ok de kaydet... daha sonra web hosting setting tekrar gir  Certificate kisminda sertifikan çıkar.. secersin... cikmiyorsa.... domain altinda SSL Certificates kismindan ssl sertifikanı yüklersin.. sonra domain altindaki web hosting settingden aktif edersin..

Gönderildi : 04/03/2011 19:56

(@uygurkubra)
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalr ben Plesk Panel de biraz yabancıyım daha önce bu kadar hiç ilgilenmemiştim.Plesk den client sekmesine gelip kullanıcı adını seçmemi istemişsiniz.Client sekmesine tıkladığımda hiçbir kullanıcı adı gözükmemekte client sekmesinde  yeni bir kullanıcı oluşturduğumda da yeniden domain oluşturmam gerekiyor.Ben bunu istemiyorumki benim domainim hazır dns ayarları falan hepsi tamam.Yeni baştan oluşturmammı gerekli bu ssl görmesi için ilginiz için teşekkürler

Gönderildi : 05/03/2011 13:55

(@mertkibar)
Noble Member

o zaman direk pleske girince client sekmesi yerine domain sekmesine tiklayinca domain cikiyorsa ordan devam edersin..

Gönderildi : 05/03/2011 14:55

(@uygurkubra)
Active Member
Konu başlatıcı

dediğinizi yaptım Static IP mi ekeldim dns ayaralrıda tamam ama sayfam acılmıyor

Gönderildi : 05/03/2011 20:07

(@mertkibar)
Noble Member

sunucu bilgilerini bana iletirsen bakarim... baska türlü yardimci olamam...

Gönderildi : 05/03/2011 20:46

Paylaş: