Forum

Adsl sabit ip Serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Adsl sabit ip Server Mx ayarları hakkında

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@suleymanonar)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Sorun şu mail gönderemiyorum anladım ki kimse gönderemiyor blak listelerde yokum domainlerime ve ftp lere web den ulaşılıyor herhangi bir sorun yok

ttnet kara liste için mail attım cevap şu oldu 

(((Merhaba,

Mail sunucu ip’leri için
reversedns kayıtlarının bulunması gerekmekte. Aksi takdirde  bu durum bazı
domainlerden maillerinizin reject edilmesine neden olur. Bu nedenle [email protected]
adresine mail atarak girilmesi gerek reverse dns kaydını(FQDN) bildirmeniz
gerekmektedir

İyi çalışmalar.)))

1-) [email protected] adresine nasıl bir mail atmalıyım ki tanımlama yapsınlar ve ücreti var mı ???

2-) Alternatif olarak Domain adreslerimin mx kayıtlarını domain.live.com adresinden üyelik alıp buraya yönlendirsem hotmail altyapısını kullanarak maillerimi oluştursam bana ilerde bir problem sıkıntı yaratırmı???

dnsreserve kaydımı yaptırmam mantıklı 

hotmailin servisini mi kullanmam mantıklı

adsl sabit ip ileride tekrar sorun yaratabilirmi bu tanımlamayı yaptıktan sonra bir çok mesaj okudum kafamda çok soru işareti kaldı bana fikir verebilirmisiniz

Teşekkürler

Gönderildi : 19/02/2011 14:27

(@melihaltun)
Gönderiler: 197
Estimable Member

alan adına ait dns kayıtların  nerede tutuyorsun.

Gönderildi : 19/02/2011 14:44

(@suleymanonar)
Active Member
Konu başlatıcı

turkticaret.net ns1 ve ns2 tanımlattım kendi sabit ip adresime ikisinide

Gönderildi : 19/02/2011 14:46

(@melihaltun)
Estimable Member

peki ns kayıtlarını kendi sunucuna yönlendirdin mx kayıtların spf  kayıtların bunların  hepsini girdinmi.istersen alan adını özel mesaj at inceleyim veya buraya da yazabilirsin.

Gönderildi : 19/02/2011 15:07

(@suleymanonar)
Active Member
Konu başlatıcı

http://www.mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=spf%3aonarbilgisayar.com

Gönderildi : 19/02/2011 15:13

(@melihaltun)
Estimable Member

.net olan adresinin dns kayıtları düzgün sadece spf kaydın gözükmüyor.  ns kayıtlarını kendine yönlendirmişsin   mx kayıtların da gözüküyor.

Anladığım kadarıyla bir panele ihtiyacın var.Ücretsiz paneller bulabilirsin internette.Madem bir kaç tane alan adın olacak ücretsiz veya ücretli panel kurarsan daha rahat yönetebilirsin.

Hosting Panel  lerle uğraşmayım diyorsan da maillerini kullanmak için google kullan derim.

www.google.com/a   girip alan adını kayıt ettire bilirisin.Mail kullanımın için 50 adet kullanıcı alan adına ait ücretsiz oluşturabilirsin. 

Gönderildi : 20/02/2011 03:20

Paylaş: