Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

plesk dns sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
341 Görüntüleme
(@SukruYASAR)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar plesk control paneli kullanıyorum. hostin yapmış olduğum siteler başkan bir yerden ulaşmaya çalıştığımda , ulaşmaya çalıştığım bilgisayardan dns 195.175.39.39 veya 8.8.8.8 girilmemişse siteyi açmıyor. neden yapıyordu. yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 17/02/2011 11:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

İlgili site için dünya üzerindeki dns güncellemesi tamamlanmış veya yapılmış durumda mı ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/02/2011 13:04

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

oncelikle soruna cevap vereyim...  2 adet name server icin 2 adet ip adresin var diyelim.. ip adresleri  plesk kurulu makinada tanımlı olması gereklidir ve 53.port aktif olmalıdır.. daha sonra dns serverinde ns1.site.com ns2.site.com icin a kaydi olusturucaksin.. ns1 ve ns2 icin belirledigin ipleri a kaydina gireceksin.. sonra  kullanıcagin domain altina ns kayitlari ekleyip bu ns1.site.com ns2.site.com girekcesin..

ornek tablo

benim hosting sitem ahosting.com ve    name serverler ns1.ahosting.com ve ns2.ahosting.com

once ahosting.com icin ns1.ahosting.com  a kaydi ip 177.122.122.9           ns2.ahosting.com  a kaydi ip 177.122.122.10

sonra ahosting.com dns panelinde       ahosting.com ns kaydi ns1.ahosting.com   ahosting.com ns kaydi ns2.ahosting.com

daha sonra kullanıcagın sitenin dns paneline girin site.com ns kaydi ns1.ahosting.com   site.com ns kaydi ns2.ahosting.com

bu sekil yap düzelir..

Gönderildi : 18/02/2011 08:34

Paylaş: