Forum

Yeni bir hosting fi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni bir hosting firmasına geçilince yapılması gerekenler

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@BulentUcar)
Gönderiler: 561
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Mail ve web hosting tedarikini başka bir firmaya yönlendirdik. DNS kayıtlarını yönlendirdik.

Sonrasında yapılması gerekenler nelerdir ?

www ve mail A kaydı ve Mx kayıtları DNS'de açılmalıymış. Ben yaptım mail alabiliyor; fakat Web'e giremiyor...

Natrohost için www kaydı ne olmalıdır ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 07/12/2010 14:26

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Hosting firması tarafındaki gerekli kayıtlar açılmış mı?Hosting firması ile kontak kurmanızda fayda var.

Gönderildi : 07/12/2010 14:35

(@BulentUcar)
Prominent Member
Konu başlatıcı

DNS cahce belleği temizle gelir deniyor da temizledim gelen giden bir şey yok. Tam olarak anlamıyorum bu işleri.

www kaydını kendim açmalıyım sanırım. Çünkü şirket içinde www.sitemiz.com a giremiyor dışarıda giriyor...

Gönderildi : 07/12/2010 14:41

(@Anonim)
Gönderiler: 0

DNS yönlendirmeleri uzun sürebiliyor.Aynı zamanda Domain Name'in nereden alındığı ile alakalı.Mesela Voxdomains 12 saate bir DNS güncellemesi yapıyor.

Gönderildi : 07/12/2010 18:35

(@emrullahcavusoglu)
Gönderiler: 42
Trusted Member

Alan adını aldığınız yerden ns kayıtlarını ns1.natrohost.com ve ns2.natrohost.com olarak değiştiriniz. ayrıca Natronun müşteri panelinde alan adı yönetimi kısmından dns kayıt yönetiminde gerekli ayarların otomatik gelmiş olması gerekiyor en azından ben bu şekilde yapıyorum

Gönderildi : 07/12/2010 18:54

(@BulentUcar)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Kayıtları manuel açtım, otomatik olarak gelmedi maalesef...

Teşekkürler.

Gönderildi : 08/12/2010 12:36

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

gizlen.net üzerinden sitenize girmeyi deneyin, eğer girebiliyorsanız veya yeni hostinginizin ftp sinideki bilgilere ulaşabiliyorsanız problem dns güncelleme ile ilgilidir. Dns güncellemesi dünya genelinde 72 saatte tamamlanır. 

Eğer ulaşamıyorsanız dns yönlendirmesi yapılmamış demektir, yeniden deneyin, ticket açın.

Gönderildi : 12/12/2010 21:38

(@sercancokyegit)
Gönderiler: 209
Reputable Member

http://network-tools.com/

adresine girerek açılmış kayıtları görebilir ona göre adım atabilirsiniz.

Gönderildi : 13/12/2010 01:32

Paylaş: