Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Otomatik IP hosting

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
550 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar aklıma takıldıda sormak istedim, kendi server pc m de web sitemi IIS ile yayınlamak istiyorum fakat hep statik ıp olması gerektiğini görüyorum. Peki modemim örn 88.88.88.88 gibi bi ıp aldı ve hiç kapatmıyorum modemimi.. ben domain adımı bu ıp adresine yönlendirip te  yayınlıyamazmıyım?

Gönderildi : 01/09/2010 15:57

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

olmaz 🙁

dhcpden ip alma süresi vardır bu süre bitince ip değişir.

elektrik gider modem kitlenir. uzatabilirsin seneryoları.

aklıma şöyle bir şey geldi denemen lazım ama sağlıklı çalışır mı diye.

modemin dinamik ip dir . dinamik dns ten bir hesap açar ve bu hesap bilgilerini modeme girersen ddns sitesinde belirlediğin domain adın ip ile güncellenir.

Gönderildi : 01/09/2010 16:11

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhabalar aklıma takıldıda sormak istedim, kendi server pc m de web sitemi IIS ile yayınlamak istiyorum fakat hep statik ıp olması gerektiğini görüyorum. Peki modemim örn 88.88.88.88 gibi bi ıp aldı ve hiç kapatmıyorum modemimi.. ben domain adımı bu ıp adresine yönlendirip te  yayınlıyamazmıyım?
Normal şartlarda evet olur. Ama o IP elbet değişir. =)) Elektrik kesilebilir, Malum TR'deyiz TT'de hat kesilebilir. E bide DHCP gibi güzel bir Network servisimiz ve Lease süreleri dediğimiz süreler var. Yani 1,5 - 2 TL aylık fazladan verip static IP almanız daha mantıklı.

Gönderildi : 01/09/2010 16:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

erdem hocam ben sadece 1 aylık falan bu şekilde yapmak istiyorum. yani modem açılıp kapansa  yeni gelen ıp yi ben  tekrar domainimi yeni ıp ye yönlendirip vs. yani bu şekilde ayda3 5 gün kapalı kalıp 20 25 gün açık kalmasını sağlıyabilirmiyim?

Gönderildi : 01/09/2010 16:28

(@hasankoroglu)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Yeni modemler dyndns i destekliyor diye biliyorum ama modeminiz dyndns i desteklemiyor olsa bile dyndns ten indireceğiniz tool ile bilgisayarınız o anki ip yi seçeceğiniz domain için kaydedecektir.

Gönderildi : 01/09/2010 16:51

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

erdem hocam ben sadece 1 aylık falan bu şekilde yapmak istiyorum. yani modem açılıp kapansa  yeni gelen ıp yi ben  tekrar domainimi yeni ıp ye yönlendirip vs. yani bu şekilde ayda3 5 gün kapalı kalıp 20 25 gün açık kalmasını sağlıyabilirmiyim?

Riskli ve denenmesi gereken bir yöntem. Burası Türkiye ve internet hizmeti aldığımız firma çok önemli ben gün içerisinde 3 kere IP'min değiştiğini de biliyorum. 1 hafta hiç IP'min değişmediğini de. Yani olur deriz olmaz, olmaz deriz olur. Siz sürekli IP'yi takip edip anlık değiştiririm DNS'ten derseniz olabilir. Ama DNS değişikliği ne kadar kısa sürede algılayacak. 1 aylık static alın sonra tekrar dilekçe verir dynamic IP'ye dönersiniz. Aksi taktirde macera ararsınız.

Yada arkadaşların da söylediği DynDNS hizmetini kullanırsınız. 

Saygılarımla.

Gönderildi : 01/09/2010 19:55

(@alihaydarortul)
Gönderiler: 151
Estimable Member

bu işlemi test amaçlımı yapacaksınız yoksa 1 ay boyunca web sitenizin kesintisiz online olmasınımı istiyorsunuz, domain satın aldığınız firma hangisi ?

Gönderildi : 01/09/2010 20:08

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bilgilendirdiğinizi için teşekkür ederim herkeze iyiçalışmalar

Gönderildi : 02/09/2010 11:45

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Rica ederiz iyi çalışmalar.

Kullandığınız ya da kullanacağınız yöntemi bizimle paylaşırsanız seviniriz. Saygılar.

Gönderildi : 02/09/2010 16:33

(@yusufozturk)
Gönderiler: 147
Estimable Member

DYNDNS kullanırsanız bir problem olmaz. DNS kaydınızı A olarak değil CNAME olarak gireceksiniz. Böylece her sorgu CNAME'den ötürü dyndns'ten yapılacak ve en güncel ip verilecek.

Evdeki ya da ofisteki modem üzerinden yayınlayacağız sitenin ciddiyetinden şüpheliyim. Önemli siteleri kimse bu şekilde yayınlamaz, hosting alır. Belki spam yollayan biriyseniz ofise mail sunucusu koymak mantıklı olacaktır. Fakat sitemin online kalması çok önemli, hem de elimin altında durması için ofiste tutmak istiyorum diyorsanız, Turk Telekom'un statik ip hizmeti var. Ayda 2 tl daha fazla verip, kesinti olur mu olmaz mı gibi ikilemleriniz de bitmiş olur. 

Gönderildi : 04/09/2010 14:00

Paylaş: