Forum

Plesk 8.6 DNS Hatas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Plesk 8.6 DNS Hatası

12 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@KenanISIK)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhablar; 

Server 2003 Üzerine Plesk 8.6 krulumu yaptım, DNS olarak MSDNS seçimi yaparken Aşagıdaki hatayı alıyorum, Nette biraz araştırdım,

Sorunun :net 2.0 daki bir güncelleme den sonra ortaya cıktıgı yazıyor ama o güncelleme benım sunucumda mevcut deil ve Yine aynı hatayı alıyorum, 

Sorunla ilgili Çözüm geliştirmiş arkadaşlardan destek alabilir miyim 🙂 

Set default component failed: defpackagemng failed: Execute dnsmng.exe REMOVE * failed: 
Execute dnsmng.exe UPDATE * failed:

The instruction at "0x00c2f62b" referenced memory at "0x00cb2108". The memory could not be "read" 

Gönderildi : 04/08/2010 21:26

(@yusufozturk)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Sorunun çözümü olarak aşağıdaki KB gösterilmiş. Deneyebilir misiniz?

http://kb.parallels.com/en/8652

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 05/08/2010 02:59

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhablar; 

Server 2003 Üzerine Plesk 8.6 krulumu yaptım, DNS olarak MSDNS seçimi yaparken Aşagıdaki hatayı alıyorum, Nette biraz araştırdım,

Sorunun :net 2.0 daki bir güncelleme den sonra ortaya cıktıgı yazıyor ama o güncelleme benım sunucumda mevcut deil ve Yine aynı hatayı alıyorum, 

Sorunla ilgili Çözüm geliştirmiş arkadaşlardan destek alabilir miyim 🙂 

Set default component failed: defpackagemng failed: Execute dnsmng.exe REMOVE * failed: 
Execute dnsmng.exe UPDATE * failed:

The instruction at "0x00c2f62b" referenced memory at "0x00cb2108". The memory could not be "read" 

Merhaba;

Plesk ayarlarından DNS seçeneğini kapatın..O sorun çözülse bile ciddi sıkıntılar çıkartıyor.DNS'leri elle girmeyi deneyin en sağlıklısı o şekilde olacaktır.Domain kurup kaldırmaya çalıştığınızdada izin vermeyebilir(Domain silmeye).Bilginiz olsun.

Kolay gelsin.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 05/08/2010 13:12

(@KenanISIK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yusuf Bey Merhaba, verdiğiniz link teki bilgi PLesk 9.0 ve üzeri versiyonları için yayınlanmış bir Güncelleme, Ben 8.6 için sormuştum, Teşekkür ederim. 

Tayfun bey, sizede öneriniz için teşekkür ederim.. 

Gönderildi : 05/08/2010 13:56

(@yusufozturk)
Estimable Member

Plesk 8.6 için de yukardaki KB verilmişti. Denemekten bir sorun çıkmaz diye düşünüyorum 🙂

Gönderildi : 05/08/2010 14:23

(@KenanISIK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tamam deneriz ozaman 🙂

Gönderildi : 05/08/2010 16:05

(@KenanISIK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Slm ,  Denedim olmadı sadece hata mesajı degişti 

Error: Set default component failed: defpackagemng failed: Empty error message from utility. 

Gönderildi : 05/08/2010 18:48

(@yusufozturk)
Estimable Member

Plesk üzerine bilgim pek olmadığı için çok yardımcı olamayacağım fakat dns'i bind'a çevirip, windows dns servisini tamamen kaldırıp, tekrar install ederek, sorunu aşabilirsiniz diye düşünüyorum. Fakat dediğim gibi Plesk bilgim olmadığı için tahmini bir çözüm üretiyorum.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 07/08/2010 03:44

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Plesk üzerine bilgim pek olmadığı için çok yardımcı olamayacağım fakat dns'i bind'a çevirip, windows dns servisini tamamen kaldırıp, tekrar install ederek, sorunu aşabilirsiniz diye düşünüyorum. Fakat dediğim gibi Plesk bilgim olmadığı için tahmini bir çözüm üretiyorum.

İyi çalışmalar. 

Yusufcum bir noktadan sonra BIND Dns'de çalışmıyor.Şuanda en mantıklısı Plesk'in dns servisini kapatıp; DNS'leri el ile girmek.

Emin olun en sağlıklısı bu şekilde olacaktır.

Kolay gelsin.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 07/08/2010 11:31

(@KenanISIK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Slm ,

tayfun beyin dedigi gibi Binf DNS windows ta Düzgün çalışmıyor. Ayrıca  DNS servisi  olmadan nasıl çalışacak Siteler  ?? 

Gönderildi : 07/08/2010 20:44

(@yusufozturk)
Estimable Member

DNS'leri elle girebilirsiniz dnsmgmt.msc üzerinden. Sadece Plesk üzerinden yönetimini yapmazsınız. Fakat reseller satıyorsanız eğer, bu da çözüm olmayacaktır sizin için. Reseller üzerinden açılan her domain'i takip edemezsiniz sonuçta. Dediğim çözüm konusunda kitlendim, Plesk ile görüşebilirsiniz bu sorunu.

Gönderildi : 08/08/2010 23:19

(@KenanISIK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şöyle bir çözüm yolu Ürettim , Önce Server 2003 ( SP olmayan ) kurulumu yaptım, ardın dan gerekli servisleri ve üzerine Plesk 8.6 kurulumunu (8.6.0-5 update) yaptım, DNS ve Diger servisleri sorunsuz çalışmaya deva etti, Daha Sonra SP2 Kurulumu nu yaptım ve Sorunsuz çalışmaya deva ediyor, Şuan Test Yapıyorum umarım sıkıntı olmadan çalışmaya devam eder 🙂

Gönderildi : 09/08/2010 15:56

Paylaş: