Forum

Parallels Plesk Pan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Parallels Plesk Panel 9.0.2 Mail Yollama sorunu

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
554 Görüntüleme
(@DoganCihaTKAYA)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Parallels Plesk Panel 9.0.2 kullanıyorum Ev sunucumda, statick ip ve TTnet kullanıcısıyım ip adresim 78.187.215.223   ve http://www.e-knightonline.com http://tr-datacenter.com - http://tr-datacenter.net - http://tr-datacenter.org domainlerini bu ipadresime yonlendirdim tescil saglıyıcımdan.     kurmuş olduğum panelde daha once ilk zamanlarda bir kaç kere hotmail e mail yolladım ve gittmişti. şimdilerde ise hiç bir mailim gitmiyor hotmaile ve dier email serverlerine.

email yollamaya çalışdığımda şöle bir sorunla karşılaşıyorum.

Tarih:  Sun, 25 Jul 2010 09:54:56 +0300 [09:54:56 GTB Daylight Time]
Kimden:  Delivery Subsystem <[email protected]>
Kime:  [email protected]
Konu:  Message Delivery Failure
Başlık Bilgisi:  Bütün Başlık Bilgisini Göster

MailEnable: Message could not be delivered to some recipients.
The following recipient(s) could not be reached:

Recipient: [SMTP:[email protected]]
        Reason: 550 DY-001 Mail rejected by Windows Live Hotmail for policy reasons. We generally do not accept email from dynamic IP's as they are not typically used to deliver unauthenticated SMTP e-mail to an Internet mail server. http://www.spamhaus.org maintains lists of dynamic and residential IP addresses. If you are not an email/network admin please contact your E-mail/Internet Service Provider for help. Email/network admins, please visit http://postmaster.live.com for email delivery information and support

Message contents follow:

Received: from localhost ([127.0.0.1]) by home with MailEnable ESMTP; Sun, 25 Jul 2010 09:54:53 +0300
Received: from 192.168.1.33 ([192.168.1.33]) by webmail.e-knightonline.com
        (Horde MIME library) with HTTP; Sun, 25 Jul 2010 09:54:53 +0300
Message-ID: <[email protected]>
Date: Sun, 25 Jul 2010 09:54:53 +0300
From: [email protected]
To: CiHaT =?iso-8859-9?b?V2XfbWFzVGVyJ3M=?= Kaya <[email protected]>
Subject: Re: E-Space Mail =?iso-8859-9?b?WfZuZXRpbWk=?=
References: <[email protected]>
In-Reply-To: <[email protected]>
MIME-Version: 1.0
Content-Type: text/plain;
        charset=ISO-8859-9;
        DelSp="Yes";
        format="flowed"
Content-Disposition: inline
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable
User-Agent: Internet Messaging Program (IMP) H3 (4.1.6)

Kota CiHaT We=DFmasTer's Kaya <[email protected]>

E-Space Mail Y=F6netimi: Mail Sorunu Devam Ediyor =C7=F6z=FClmesi Gereken =
=DFir SisteM

asdasdwq

----------------------------------------------------------------
This message was sent using IMP, the Internet Messaging Program.

Sorunuma en kısa zamanda yardim rica ediyoruM Şimdiden çok teşekkürler Sisteminiz Gerçekden Harika ve hep Bilgili insalardan oluşması çok daha iyi. iyi Günler.   Tr-Datacenter LTD.   D.CihaT KAYA

Gönderildi : 25/07/2010 13:34

(@DoganCihaTKAYA)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Su konuya bi Cvp qelse Lütfen

Gönderildi : 25/07/2010 14:39

(@yusufozturk)
Gönderiler: 147
Estimable Member

1.si mx kayıtlarınızdan bir tanesi olan mail.e-knightonline.com adresinin A kaydı bulunmuyor.

2.si 2 adet MX kaydı girili, yalnız muhtemelen bir tanesini kullanıyorsunuz ve o kullandığınız MX adresi de mail.e-knight.. Problem nedenlerinden bir tanesi de bu.

3.sü SPF kaydınız hatalı. Dolayısıyla hotmail'e mail atamazsınız. Belki gmail'e düşüyor olabilir mailler, çünkü gmail'in SPF kontrol mekanizması hotmail gibi değil. SPF'leriniz şuan natro olarak gözüküyor. Eğer ki asıl sunucu natro'da ise, SPF kaydına statik ip'yi de eklemelerini iletin lütfen.

Yukardaki problemleri çözmeniz halinde, en geç 1 hafta içinde hotmail problemi çözülecektir. Hızlandırmak için hotmail ile iletişime de geçebilirsiniz. 

Gönderildi : 26/07/2010 03:14

(@SuleymanTarikOgut)
Gönderiler: 154
Estimable Member

senin ip adresin 192.X.X.X olduğu için ve dinamik ip olduğu için hotmail bu mailleri almaz adsl üzerinde dinamik ipli  sunucu kurmuş isen hotmaile mail gönderemezsin.

Gönderildi : 26/07/2010 06:39

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Forum kurallarını okuyalım lütfen, cevap veren tecrübeli arkadaşlarımında gözden geçirmesini rica ederim.

Gönderildi : 26/07/2010 11:57

(@DoganCihaTKAYA)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sayın Arkadaşlar bakın Statik ip kullanıyorum daha oncede bunu yapdım ve yolladım 🙂 yani süleyman hocam dediğiniz durum yanlış diye düşünüyorum. tamam diynamikleri almaz ama sunucu ip sinde 78.187.215.223 bulunuyor 192.x.x.x deil 🙂 bu yüzden yusuf beyin sölediklerini bir qeçekleştiriyim 🙂 şimdiden saolun   aslında doru söluyor 2 adet mx. kaydı var ve sorun su mail.e-knightonline.com     webmail.e-knightonline.com     ama ben sunucudumda paralels plesk panel olduğu için webmail.e-knightonline.com diye qiriyorum yani bunlardan hangisini kullanmam gerek bu şekilde bir bağlantıları varmı __??

Gönderildi : 26/07/2010 12:53

(@DoganCihaTKAYA)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hayır sunucu kendimde yusuf bey.  windows server 2008 full işletim sistemi üzerine plesk panel durumu spf kaydını nasıl yapablirim parallels e ??

Gönderildi : 26/07/2010 12:56

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

evinde adsl vs baglantinda mail hizmeti olarak kullanabilirsin...

bunu yapman icin mevcut modemin yaninda router cihazi kullanmalisin.. modeminde interne ayarları kısımında bridge mod vardir.. bu mod sayaseinde direk routera köprüleme yaparak tüm ayaları router üzerinden yapmalisin... bu sayade routerdan direk bilgisayarina statik ipni tanımlamalısın.. router sayesinde birden fazla statik ip kullanabilirsin..

daha sonra bilgisayarina microsoft dns server gibi bir dns server kurup gerekli ptr - a - ns gibi kayitlari eklemelisin.. daha sonra bir mail server kurup hizmete başlarsın...

kolay gelsin... 

Gönderildi : 16/11/2010 03:50

Paylaş: