Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Google Sandbox

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

İyi günler.

Google Sandbox yememek için nelere dikkat etmeliyiz?

Gönderildi : 29/04/2010 21:35

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Sandbox bir nevi RFI gibi çalışıyor. Bir xml veya java arkada çalıştırılıyor ve bilgilerinizi servera aktarıyor. Fakat iyi konfigürasyon yapılmış bir firewallu aşması zor. ActiveX mekanizmasıyla da ilgisi olduğunu duymuştum ama çok önemli değil. IE üzerinde bu tür şeyler açıksa kapatın bence yeterli.

Gönderildi : 30/04/2010 12:25

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Sandbox bir nevi RFI gibi çalışıyor. Bir xml veya java arkada çalıştırılıyor ve bilgilerinizi servera aktarıyor. Fakat iyi konfigürasyon yapılmış bir firewallu aşması zor. ActiveX mekanizmasıyla da ilgisi olduğunu duymuştum ama çok önemli değil. IE üzerinde bu tür şeyler açıksa kapatın bence yeterli.

Alper bey siz neden bahsediyorsunuz?Tam anlayamadım da..

Sandbox'ın mantığı farklıdır yani size şu sebep'den dolayı girersiniz veya şundan dolayı kurtulursunuz diyemem.Ozgun içerik olsun, metaler gerektiği kadar olsun, gün içerisinde çok saydıa yazı-makale-içerik eklemeyin, yine gün içerisinde cok cok aşırı backlink kasmayın; yani bunun birden fazla sebebi-çözümü vardır ama en genel olanlar yukarıda saydıklarımdır.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 30/04/2010 15:03

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Siz doğrusunu söylemişsiniz Tayfun Bey. Ben başka bir açıdan baktım da duruma, aynı yere çıkıyoruz sorun yok

Gönderildi : 30/04/2010 20:51

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Nasıl aynı yere çıkıldı ben anlamadım????

Alper beyi dinlersek sandbox denen şey bilgisayarlarımızda çalışan bir ajandır [:|]

Ben bunun kesinlikle doğru olabileceğini sanmıyorum; çünkü Google bu türde bir risk almaz; ALAMAZ!!!

"Sandbox -eğer gerçekten varsa- bir bot yazılım ya da Google indeksleme algoritmasının bir yansısıdır."

Bizi Sandbox'a düşürecek ve dizinden tamamen düşmemize neden olacak teknikler nelerdir?

Gönderildi : 01/05/2010 02:24

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Mert Bey, konuyu ben yanlış algılamışım onu demek istedim, farklı bişey sanmıştım da, araştırdım sonra kusura bakmayın.

Gönderildi : 01/05/2010 02:29

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Mert Bey, konuyu ben yanlış algılamışım onu demek istedim, farklı bişey sanmıştım da, araştırdım sonra kusura bakmayın.

Lütfen fikrimizin olmadığı konularda yanlış yönlendirmeler yapmayalım.

Gönderildi : 01/05/2010 03:03

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Ne sandbox mış be... 🙂

Valla Serhad hocam katılıyorum yanlış yönlendirmeler bazı özel sorular için soruyu soran kişiyi uygulama esnasında gerçekten de hiç olmadık durumlara sokabilir.. Ama Alper Bey de özür dilemiş yani daha ne desin 🙂 Ben Alper Bey'in iyi niyetine güveniyorum ve bundan böyle de çok yorgun değilken okuyup cevap yazacağını düşünüyorum.

Arada olur böyle şeyler, bunlar tadı tuzu forumun.. Yeterki gönüller bir olsun.

Konuyu kilitliyorum hepinizden özür dileyerek değerli dostlar, sevgiyle kalın.

Gönderildi : 01/05/2010 03:22

Paylaş: