Forum

Server 2003 Hosting...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Hosting Panel vs İşlemler

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@rumasturk)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar Sözüme başladan Önce Eğer Kusurum varsa şimdiden özür dilerim ;

Şimdi server 2003 enterprise sp2 kurulu sistemde bu server üzeriden donanımsal olarak üst seviyede parçalar mevcut
ben şunları yapmak istiyorum,

1.Kurulu server üzerinden bir kaç web sitesi yayınlamayı şahsımıza ait(bunlar içinde plesk tarzı paneller ile yönetmek istiyoruz
mail oluşturma ftp oluşturma vs işlemleri plesk tarzından panelden yapmak istiyorum) bu panel hangisini önerirsiniz
2.Kurulu server üzerinden hem web sitesi yayınlamayı hemde şahsımıza ait gerekli işlemleri programlarımı vs işlemlerimi yapabilirmiyiz.
3.Yukarıda bellirtiğim yönergelere karşılık yapılıcak işlemleri detaylı bir şekilde (link vererek) bilgi verir iseniz çok ama çok
yardımcı olursunuz .

Gönderildi : 10/03/2010 19:12

(@rumasturk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gönderildi : 10/03/2010 21:39

(@rumasturk)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar konuyla alakalı bilgi verirseniz sevinirim iyi çalışmalar

Gönderildi : 10/03/2010 22:05

(@cihankoksalar)
Gönderiler: 27
Eminent Member

Merhaba

1. Windows sunucularda zaten panel olarak fazla tercih şansınız yoktur. bunlardanda en iyisi plesktir.ancak plesk lisanslı bir paneldir. lisansları 10 30 100 ve sınırsız site barındırma olarak değişmektedir. eğer lisans ücreti problem olursa bir kaç site için manuel olarak iis ve diğer servisler üzerindende pleskin yaptığı herşeyi yapabilirsiniz yada cracklenmiş plesk panelleride internetten bulabilirsiniz.

2. aynı sunucu üstünde hem web hosting hizmetinizi hemde diğer işlemlerinizi yapabilirsiniz.tabi bu biraz diğer işlemlerden kastınıza bağlıdır. performans olarak sorunlarda yaşanabilmesi mümkün olabilir.

3.  şuan aklımda ilgili bir site adresi malesef yok ama arama motorlarında "windows plesk kurulum" şeklinde arama yaparsanız oldukça fazla dökümana ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum.

Gönderildi : 11/03/2010 05:21

Paylaş: