Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wordpress to Joomla

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
335 Görüntüleme
(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Wordpress tabanlı web sitemi joomlaya geçirmeyi düşünüyorum.

Bu durum hakkında önerilerinizi paylaşır mısınız? Joomla daha geniş kapsamlı olduğundan böyle bir fikre sahibim.

Ayrıca hosting hizmeti aldığımdan wordpressi joomlaya nasıl geçireceğimi bilemiyorum.

http://www.sinerjik.org/yazi/wordpressi-joomlaya-aktarmak/

Yukarıda ki link bana yardımcı olamadı. Çünkü hosting hizmeti alıyorum. 

Yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 21/01/2010 16:59

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Ufuk Bey,

Burada yapamadığınız nedir ? Adımlar aslında birebir aynı. Yani db sql olarak dışa yedek alacaksınız. Ve joomla kurulumundan sonra oluşturacağınız db içerisine aldığınız yedeği yükleyeceksiniz.

Gönderildi : 21/01/2010 17:07

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ufuk Bey,

Burada yapamadığınız nedir ? Adımlar aslında birebir aynı. Yani db sql olarak dışa yedek alacaksınız. Ve joomla kurulumundan sonra oluşturacağınız db içerisine aldığınız yedeği yükleyeceksiniz.

Merhaba Rafet Bey ,

Daha önce yapmadığımdan dolayı güvenemiyorum.

Gönderildi : 21/01/2010 17:14

(@ekremsekman)
Gönderiler: 65
Trusted Member

hosting servis sağlayıcınızdan sitenizin backup ını almanızı isteyin. Herhangi bir hatada geri dönmek amaçlı. Şuanda bulunan database inizi v.s. silmeden linkde ki işlemleri yapın. Test edin. sorunsuz başarırsanız silip yeni sitenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Gönderildi : 21/01/2010 17:29

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Local de deneyerek yapmanı tavsiye ederim öncelikle.

Gönderildi : 21/01/2010 17:31

(@MehmetTahta)
Gönderiler: 4
New Member

Merhaba,

Sitenin içeriği ne olacak acaba? WordPress çok daha kolay müdahale edilebilir bir sistem, ihtiyaçlarınıza göre düzenlemeniz çok kolay olur bence. Yardımcı olabilirim bu konuda içerik hakkında bilgi verirseniz.

Gönderildi : 29/01/2010 14:33

Paylaş: