Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS güvenlik açığı

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
345 Görüntüleme
(@EnginOZSAHiN)
Gönderiler: 326
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şİrket web sayfamıza erişmek için explorer'a www.şirket.com.tr yazdığım zaman direkt web sayfasına erişebiliyorum. fakat şirket.com.tr yazdığımda IIS altında çalışan dizinlere erişiyorum. Web sayfası açılmıyor. Bu açığı nasıl kapatabilirim?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 10/01/2010 16:49

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Bu işlemi dns üzerindne ayarlamalısınız.Konu ile ilgili olarak hostheader kısmını incelemelisiniz.

Gerekli link http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2009/12/19/video-_31013101_s-7-zerinde-oklu-websayfas-yay-nlama-multiple-website-publishing.aspx

http://www.fakaonline.com/?page_id=43

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/01/2010 16:58

(@serkangencel)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhabalar,

Eğer www olmadan web siteniz çalışmıyorsa bunun iki sebebi vardır.(Ayrıca bunun bir açık olmadığınında altını çizmekte fayda var)
www subdomainin alias şeklinde Host(a) kaydına yönlendirdiğinizi varsayarsak 1. ihtimal, ilgili web sitesine ait dns kayıtlarında www kaydı oluşturmamanız olabilir. Bunun için DNS kayıtlarının listelendiği alana gelip sağ tıkladıktan sonra "New Alias(Cname)" sekmesini tıklayın açılacak olan forma www bilgisini girin. 2. ihtimalde IIS konsolunda web sitesi hesabına bu yönlendirmeyi dikkate almasını sağlayacak kaydı yapmamış olabilirsiniz. Bunun için IIS konsolundan ilgili sitenin özellikler kısmına geldikten sonra "Web Site Identification" bölümünde yer alan Advanced butonunu tıklayın. Ardından açılacak olan ekranda yer alan "Add..." butonunu tıklayarak IP, Port u yazdıktan sonra alttaki bölüme www.şirket.com.tr şeklinde tanımlama yapın. Sorununuz ortadan kalkacaktır.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 17/01/2010 05:15

Paylaş: