Forum

IIS kurulumu Disk-s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS kurulumu Disk-siz

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
378 Görüntüleme
(@VusalMastaliyev)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Ben Windows XP üzerinde IIS kurulumu yapmak istiyorum... Sorunum bir az garip olucak ama elimde Xp-nin diski yok... Daha doğrusu var ama artık sırdan çıkmış çalışmıyor. Ben nasıl IIS kura bilirim?

Microsoftu kurcaladım ama isteidğim bir cavap ve ya sonuça varamadım. Kısası Kuramadım. Elimde olan Xp-nin diski olmadan şimdi nasıl kurayım IIS-ni?

Gönderildi : 25/12/2009 13:22

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

kurulun dosyaları cd den temin ettiği için bu işlem olmaz.

Sonuçta ortada IIS için kaynak dosyalar yok? Bu durumda malesef diyorum.

Gönderildi : 25/12/2009 13:40

(@VusalMastaliyev)
Gönderiler: 174
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evet kullandığım XP-nin diski yok, buda kaynak dosyaların olmaması demektir... Microsoft bu durumda hiç yardımcı olmuyormu? Yani böle durum ola bileceğini düşünerekten bir önlem almadı demek?

Teşekkür ederim üstad bilgin için... Bende malesef diyeyim o zaman 🙂

Gönderildi : 27/12/2009 12:59

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Aşağıdaki bilginin işinizi göreceğini düşünüyorum, eğer görmez ise google da şu şekilde arama yaparsanız biraz daha fazla bilgi bulabilirsiniz:  how to install iis without cd

Here are the steps you can follow to install IIS without having a Windows XP SP2 CD:

1. Download the XP SP2 installation file (softwarepatch.com/windows/xpsp2.html) if you do not already have.
  2. Extract the content of the file into a folder using WinRar (win-rar.com) or similar compression software;
  3. Start installing IIS using standard procedure (Control Panel > Add and Remove Programs > Windows Components)
  4. When it prompts for source folder, browse for the I386 folder that you extracted earlier
  5. When it prompts for missing files, browse I386 and its sub-folders for them.
The solution was easier than it look. You do not need to riskily alter the Windows security folder. You do not need to spend time merging SP2 into Windows XP CD. All you need to do is to use what were already there.

Gönderildi : 27/12/2009 15:21

Paylaş: