Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

site yönlendirme

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@walter170)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar selamlar,

Şimdi benim kendimce yaptığım bir networkum var. Şimdi bu networkde bazen çalışma yapıyorum ve network e bağlı kullancılar bazen 2 -3 saat internete çıkamıyor ve devamlı beni arayıp net ne oldu gibisinde sorular soruyorlar. Bende bu durumu kökünde çözmek istiyorum ve sizden yardım istiyorum.

Şöyleki şimdi networke e bağlı kişiler örneğin google.com a çıkmadan önce atıyorum networkümüzde çalışma internet yavaş olabilir gibisinden bir mesaj görmelerini istiyor 10 sn kadar sonra google.com girmelerini istiyorum. Ama bu internete ilk girişlerinde böyle olsun istiyorum yani adam 2 saat sonra gene aynı bilgisayarında tekrar nete girdiğinde bu yazıyı görmesini istemiyorum.Umarım derdimi anlatabilmişimdir ?

Gönderildi : 17/11/2009 22:49

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sistemde çalışma yapacağınız zaman kullanıcıların bilgilendirin. net send komutu ile kullanıcalara mesaj gönderebilirsiniz.Ancak network,altyapı vb. çalışmalar gece yaparsanız kullanıcılar da etkilenmeyecektir.Gece hem kullanıcılar işlem yapmayacağından kullanıcı bazlı sorun yaşamazsınız. 

Gönderildi : 18/11/2009 00:12

(@walter170)
Active Member
Konu başlatıcı

Şimdi benim network dediğim şey öyle şirket networkü gibi çok komplike bir şey değil yaklaşık 10 kullanıcılı bir alt yapım var ve hepside acemi kullanıcı yani sadece internette takılıp oyun oynayan haberler bakan insanlar şirkette ki gibi işlerini bilgisayardan yapan insanlar değiller. Bazen türk telekomda sorun oluyor veya benim bağlantılar da sorun oluyor ve bende gündüz uğraşmak zorunda kalıyorum. o yüzden eğer dediğim gibi birşey yapmak mümkünse sevinirim.

Gönderildi : 18/11/2009 12:20

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Bahsettiğin olayı vbs script ile yapabiliriz ancak sadece 1 defalığına bu mesajın gelmesini istiyorsun burası biraz muamma.Ayrıca dynamic bir script olucak ki sürekli olarak kullanıcının karşısına gelmeyip sadece sen çalışma yaptığın veya internet yavaş olduğu zaman gelicek.

Bence en basit çözüm,bu tür durumlarda kullanıcılarını mail,msj,vs... ile bilgilendirmen.

Gönderildi : 18/11/2009 16:19

(@walter170)
Active Member
Konu başlatıcı

O zaman şöyle bir örnek vereyim. Sultanahmet meydanında internete girdiğiniz zaman bir ekran geliyor ya işte sultanahmet acces point'e hoşgeldiniz ipiniz şu gibisinden önce bir ön konsol açılıyor ya onun tarzında bir şey istiyorum. Umarım bu sefer derdimi anlatabilmişimdir.

Serhad Makbuloğlu ' nun dediği gibi bu bir scriptle oluyorsa eğer bu scripti yazdıktan sonra nerden göstermek lazım iis üzerinden falan mı dağıtım yapacaz yoksa başka yerlerden mi  ?  Scripti tam olarak nereye koyacağımı söylerseniz sevinirim.

Gönderildi : 18/11/2009 17:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Sisteminizi biraz anlatabilir misiniz?

Sistem tarafından biraz bahsedermisiniz?

IIS kaç versiyonu mevcut server işletim sistemi nedir?

Forumumuzdaki değerli hocalarımız bunları bilirse iyi yardım alırsınız?

Siz bunu bunu yapmak istiyorum diyorsunuz çözümleri mevcut ama yapabilmek için gerekli sistem ve yazılımla elinizde mevcutmu önemli olan bu.

Biraz açın lütfen konuyu. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/11/2009 17:38

(@Anonim)
Gönderiler: 0

O zaman şöyle bir örnek vereyim. Sultanahmet meydanında internete girdiğiniz zaman bir ekran geliyor ya işte sultanahmet acces point'e hoşgeldiniz ipiniz şu gibisinden önce bir ön konsol açılıyor ya onun tarzında bir şey istiyorum. Umarım bu sefer derdimi anlatabilmişimdir.

Serhad Makbuloğlu ' nun dediği gibi bu bir scriptle oluyorsa eğer bu scripti yazdıktan sonra nerden göstermek lazım iis üzerinden falan mı dağıtım yapacaz yoksa başka yerlerden mi  ?  Scripti tam olarak nereye koyacağımı söylerseniz sevinirim.

Bu script'i sana bağlanacak olan her bir makinaya göndermen lazım.Domain ortamı yoksa bu iş biraz daha zor.Domain varsa Group Policy ile dağıtılabilir.

Ancak workgroup varsa ki anladığım kadarıyla böyle her bir makinanın Local'ine bu script'i yüklemen lazım.

Gönderildi : 18/11/2009 17:48

(@system.gokan)
Gönderiler: 373
Honorable Member

Merhaba İsteklernizi DC ortamda yoksa yapmanız biraz zor ancak Mikrotik ürünleri ile bu isteklerinizi yapabilirisiniz. Ürünler hakkında teknik bilgi ve fiyat bilgisini aşağıdaki yerden alabilirisiz.

www.wispmarket.com

Gönderildi : 28/11/2009 05:22

(@walter170)
Active Member
Konu başlatıcı

Sisteminizi biraz anlatabilir misiniz?

Sistem tarafından biraz bahsedermisiniz?

IIS kaç versiyonu mevcut server işletim sistemi nedir?

Forumumuzdaki değerli hocalarımız bunları bilirse iyi yardım alırsınız?

Siz bunu bunu yapmak istiyorum diyorsunuz çözümleri mevcut ama yapabilmek için gerekli sistem ve yazılımla elinizde mevcutmu önemli olan bu.

Biraz açın lütfen konuyu. 

Server 2003 r2 var. Ayrıca iis versiyon 6.0 dır.

Arkadaşlar bu konuda gene araştırmalarıma devam ettim. galiba istediğim şey java kodlarıyla yazılıyor böyle bir script. ama diğer makinalara nasıl dağıtacağımı bulamadım.Geçen anlattığım olayın aynısı forumistanbulda yapmışlar.Orada iphone dan girdiğimizde hoşgeldiniz diyor sonra ceptelefonu no su verin şifre göndereyim gibi bir yazı geliyor.Ve nete giriyorsunuz. Dediğim gibi kodu yazdıktan sonra nasıl dağıtıcaz sisteme bağlanan herkese

Gönderildi : 30/11/2009 16:55

(@BARISOZEN)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba İsteklernizi DC ortamda yoksa yapmanız biraz zor ancak Mikrotik ürünleri ile bu isteklerinizi yapabilirisiniz. Ürünler hakkında teknik bilgi ve fiyat bilgisini aşağıdaki yerden alabilirisiz.

www.wispmarket.com

Biraz reklama kaçmış sanki 🙂 Mikrotigin türkiyedeki yetkili bayisi Sadecehosting'dir.Linkten bilgi alabilirsin

www.sadecehosting.com

Gönderildi : 01/02/2010 05:25

Paylaş: