Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

local'de web sunucusu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
383 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba

kendı lokal ımde joomla kurdum ve lokalde http://192.168.1.1/joomla ile ulasabılıyorum sonrasında bır alan adı satın aldım.nic.tr den.

bu web sunucusunu dısarıya acmak ıstıyorum.nıc.tr de dns sunucusunu nasıl gırmelıyım.ayrıca sabıt ipalıcam fakat ip nın rbl 'de olmaması ıcın nasıl bır yol ızlemelıyım.

Tesekkurler. 

Gönderildi : 31/10/2009 21:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Eğer kayıtlı bir dns sunucunuz varsaki örneğin hakanuzuner.com için kayıtlı bir dns sunucusu ns1.cozumpark.com , ns2.cozumpark.com olduğu gibi , bununda çözümpark alan adını aldığımız yerden para karşlılığında  açtırıyoruz, bu nedenle ya siz bir dns server kullanmalı yada dns server kurup ns kayıtları açtırıp bu dns üzerine www kayıdı için sizin ip adresinizi vermelisiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/10/2009 23:27

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam merhaba

cevap ıcın tesekkur ederım.Sımdı ben server 2003 uzerıne dns kurdum ve dns uzerınde a kaydı actım ornk:www.sitem.com

localden www.sitem.com olarak erısıyorum.modemden 80 portunu bu dns servera yonlendırdım.ama dıs ip yazdıgımda site acılmıyor.dns kayıtlarında ns olarak su sekılde web-server.sitem.com   

nic.tr de  aldıgım isim için  web-server.sitem.com  bu sekıldemı dns belırtmem gerekıyor.local dns'ımde A kaydından baska bır kayıt acmam gerekıyormu.

Gönderildi : 31/10/2009 23:49

(@sercancokyegit)
Gönderiler: 209
Reputable Member

Merhabalar

Dnslerinizi içeride değilde ücretsiz dns hizmeti sağlayan yerler var örneğin editdns gibi orada tutup www kaydını sabit ipli adrese yönlendirmenizi tavsiye ederim.Eğer içeride tutacağım diyorsanız 53 portu da açık olmalı.Bu arada yönlenme biraz zaman alacaktır.

Gönderildi : 01/11/2009 00:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Cevap ıcın tesekkur edrrım.En azından kendımı gelıstırmem ıcın dns'ı ıcerıde tutmayı dusunuyorum.Belkı bı sure sonra sıkılırım o zaman dısarıdan hızmet alablırım:)))

Pekı sımdı  dns te sadece www kaydı acıp 53 ve 80 portunu dns servera yonlendırmem yeterlımıdr?

yalnız aklıma takılan 1 sey daha var port yonlendırmesınden sonra isim ile degilde dış ip ıle sıteye erısmem gerekmıyormu.Ben dıs ip yazdıgımda modemın arayuzu gelıyor karsıma. 

Ayrıca isim tescıl ettıgım nic.tr ye ns olarak  web-server.sitem.com  (web-server = makıne adı) seklınde gırmem yeterlımıdır?

Tesekkurler. 

Gönderildi : 01/11/2009 00:17

(@sercancokyegit)
Gönderiler: 209
Reputable Member

Merhabalar 

Örnek olarak bir Dns ayarları ekranın resmini çekiyorum.Bu arada deneme yaptığınız yerin public ip si aynı olduğu için modem geliyordur.

Not : reklam amaçlı bişey yapmadım yapmam zaten bilgileride internetten bir whois ile erişilebilir zaten.

Gönderildi : 01/11/2009 00:36

(@eraytufeksever)
Gönderiler: 14
Active Member

DNS servelri olmayan bir kişi için domain alınması gereken yer  olarak İsimTescili öneriyorum. reklam yapmıyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın fakat domainin DNS ayarlarını detaylıca en düzgün ve basit olarak yapılıyor... Örn : DNS serveriniz yoksa Detaylı Yönetimden A,MX,WWW,CNAME vb. kayıtları tek tek kendi ip'nize yönlendirebiliyorsunuz. bu bir tavsiyedir. tekrar kolay gelsin

Gönderildi : 05/11/2009 04:44

Paylaş: