Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web Server Güvenliği

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Bize ait X Hosting firmasında Atx kasa bir Win NT serverımızda WEB serverımız var, Her ay leased line 256KB ve Sunucu barındırmak için yüksek ücretler ödüyoruz.Bunu ben firmama getirmek istiyorum.UPS mevcut,7/24 GsHdsl 2Mgbit mevcut,Serin oda mevcut.Ek IP adresi mevcut.Ben bu serverı taşıyacaktım fakat aklıma bikaç soru takıldı, Güvenlik..Bu WEB server a sadece uzak bağlantı sağlanmasını istiyorum.Güvenlik duvarı olmadan Web sitesini tehlikeye atmış olurmuyum?Sİte Html formatında hazırlanmış ve içeriği sadece bilgi den oluşmakta.yani siteye giriş yapanlar herhangi bir bilgi girişinde bulunmuyorlar.  

Gönderildi : 27/08/2009 14:40

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

sonuçta bir web sitesi, üzerinden e-alışveriş yapılmıyor ise, kredi kartı, vb gibi işlemler yapılmıyorsa hiçbir sıkıntı olmaz. bir çok arkadaşım web sitelerini localdeki sunucularında barındırıyorlar.

tabi localde barındırabilmeniz için ilgili yönlendirmeleri yapmanız gerekir.

kaldı ki localde bir firewallınız varsa sitenizi güvenlik altına da alabilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 27/08/2009 17:54

(@CanYerli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mümin Hocam senin söylediğin çok mantıklı, tüm Dns yönlendirmeleri CP yönlendirmesini yaptım sorun yok, dışarıdan siteye erişilebilir durumda.YAlnız bir sorunla karşı karşıyayım.80 Portunu Web Servera yönlendirdiğim için bu sefer Dışarıdan maillere OWA dan ulaşılamıyor.Bunu ayırabilir miyim? Teşekkürler. 

Gönderildi : 28/08/2009 12:44

(@CanYerli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kendi kendime şöyle bir çözüm buldum..2 adet server olduğuna göre CheckPoint ten 443 numaralı portu 192.168.X.X e 80 numaralı portu 192.168.X.Y ye yönlendirdim.Sorun ortadan kalktı.Tek sorun kullanıcıların belli bir müddet alışkanl oldukları mail.sirketadı.com adresinden erişemeyecek oldukları.Teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/09/2009 17:48

Paylaş: