Forum

Ziraat Bankası Gire...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Ziraat Bankası Giremiyorum

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,385 Görüntüleme
(@mehmetgezginc)
Gönderiler: 115
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Kurumsal özel bir firmanın 29 Mayıs pazar günü Ziraat Bankası web sayfasına ulaşılamıyor, erileşemiyor uyarısı alıyoruz. Sadece ziraat bankasının web sayfasına erişemiyoruz. Dns leri değiştirsekte, otomatik yapsakta ve farklı browserlerde denesekte açmıyor ve bunu özellikle pazar günleri yapıyor. Sonra kendiliğinden akşama doğru düzeliyor. Aynı sorunu 05.06.2022 pazar günü yine yaptı bunun sebebi ve çözümü nedir acaba yardımcı olabilirmisiniz. Burası kurumsal bir firma olduğu için IP'si statik. Telekomu arıyoruz ziraat bankası kaynaklı olabilir diyor, Ziraat bankasını arıyoruz telekom kaynaklı olabilir diyor. Pcleri defender ile tarattım temiz raporu alıyorum. Ayrıca ziraat bankasının birde pos cihazı var ağ bağlantısı olmasına rağmen gün sonu alamıyor ve kart çekimi yapamıyoruz. Dediğim gibi kendiliğinden düzelince hem web sayfasına erişiyor hem de poz cihazı çalışıyor.

Gönderildi : 06/06/2022 09:39

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

fiewall cihazınız da zamanlanmış bir kural olabilir mi? bazen özellikle mesai dışı için kural yazdığım yerler oldu.

Gönderildi : 06/06/2022 10:03

(@serkanates)
Gönderiler: 1278
Üye

@mehmetgezginc merhaba;

Şirketinizin sorun yaşadığı anlarda cep telefonunuzun GSM şebekesi üzerinden ziraat bankasının sistemine sorunsuz erişebiliyorsanız problemi şirket tarafında aramalısınız. Yapınız hakkında hiçbir bilgi vermediğiniz için ancak bu kadar yardımcı olabiliriz. 

Gönderildi : 06/06/2022 10:09

(@mehmetgezginc)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@aytacarslan firewall cihazımız yok normal airties 5650 modem

Bu ileti 2 yıl önce 2 defa mehmet gezginç tarafından düzenlendi

Gönderildi : 06/06/2022 10:13

(@mehmetgezginc)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@SerkanAtes Cep telefonun GSM hattının internetinden erişim sağlıyor fakat telefonu kurumsal wifiye dahil ettiğimiz zamanda erişim sağlayamıyor.

Bu ileti 2 yıl önce mehmet gezginç tarafından düzenlendi

Gönderildi : 06/06/2022 10:16

(@mehmetgezginc)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@SerkanAtes Firewall ve Domainde yok normal ev kullanıcısı gibi, ama hat Türk Telekom kurumsal ve sabit ıp'li

Gönderildi : 06/06/2022 11:09

(@serkanates)
Gönderiler: 1278
Üye

Eğer modemin yönetimi sizde ise yapılandırmasını sıfırlayın ve baştan kurun, varsa firmware güncelleyin. Probleminiz devam ederse modemi değiştirip deneyin.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 06/06/2022 12:55

(@mehmetgezginc)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@SerkanAtes bey modemi de değiştirmiştim fakat yine sonuç olumsuz oldu.

Gönderildi : 06/06/2022 13:22

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Banka ile entegrasyonu olan bir işiniz varsa bankanın güvenlik birimiyle birlikte analiz etmelisiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/06/2022 16:16

(@mehmetgezginc)
Estimable Member
Konu başlatıcı

IP numarasının banlandığı, kara listeye alındığını düşündüm ve Türk Telekom'u arayıp statik IP numaramızı dinamik yapmalarını söyledim ve dinamik yapınca sorun çözülmüş oldu.

Gönderildi : 07/06/2022 08:56

Paylaş: