Forum

Web sitelerine eriş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web sitelerine erişim sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
535 Görüntüleme
(@serkansenturk)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Firmamızda yaklaşık 1 yıldır vodafone net kullanıcısıyız.Zaman zaman saçma sorunlar yaşadık ama hepsinin bir çözümü oldu ilk defa bu kadar uzun süren bir problem yaşıyoruz. 

20.03.2020 tarihinde www.sedi.com.tr olan kendi sitemiz hariç hiç bir siteye erişim sağlayamadık.

sonrasında cihazlarda kayıtlı olan dns adreslerini temizleyerek bi kaç siteye erişebildik.

Şu anda hiçbir siteye erişemiyoruz vodafone bir çözüm bulamıyor birkaç farklı denemeyle vpn çalıştırabildim sadece vpn ile tam erişim sağlayabiliyorum bu seferde e fatura gibi bazı sistemlere erişim sağlayabiliyorum.

Ne yapmam gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 24/03/2020 17:46

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Mevcut sisteminiz hakkında bilgi verebilirseniz daha çok yardımcı olabiliriz ortamda firewall mevcut mu? Dns server var mı? intenete tam olarak nasıl çıkıyorsunuz? internet olup sadece sizin siteye erişim olması ilginç olmuş siteyi localde barındırıyor olabilir misiniz? eğer sorunun isp kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız farklı isp firmaları ile görüşmenizde fayda var.

Gönderildi : 24/03/2020 20:05

(@serkansenturk)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

@erdemyaglikara

merhaba sistemde yaklaşık gigabyte switch var yaklaşık 10 civarında makine bağlı firewall yok 

isp’nin DNS servislerinde bir problem olduğunu düşünüyorum tabiki biraz acemi olduğumdan kesin konuşamıyorum 

Gönderildi : 24/03/2020 20:11

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Yapıyı ve sorunu daha ayrıntılı anlatın bu şekilde fikir üretmek zor size. Yazdıklarınızda ki küçük işaretlere göre bu sorun operatör kaynaklı olmayabilir sizin yapınızla ilgili olabilir o yüzden de Erdem hoca ayrıntı istemiş zaten sizden o cevapları ayrıntılı vermeniz önemli.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/03/2020 00:01

Paylaş: