Forum

VDSL 35 Mbit Hız so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VDSL 35 Mbit Hız sorunu

10 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
1,595 Görüntüleme
(@tahatoprak)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

35 mbit VDSL paket kullanmaktayım. Modem arayüzünden bakıldığında alınan hızın 35.98 gibi bir değerde. Fakat hız testi sitelerinden yapılan testlerde bu hızlar 16-17-18 Mbit aralığında görünmektedir. Altyapım 60 Mbite kadar desteklemektedir. Sorun sizce neyden kaynaklanmaktadır??? İnternet servis sağlayıcım sorun olmadığını belirtmektedir?

Gönderildi : 13/05/2019 15:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Modeme kaç cihaz bağlı? Bu testi tek cihaz varken yapmanızda yarar var.

Mümkün ise ayrı ayrı cihazlardan örnek  cep, telefonu ve bilgisayardan deneyin bakalım ne olacak?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/05/2019 15:59

(@tahatoprak)
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderen: Rıza ŞAHAN

Merhaba,

Modeme kaç cihaz bağlı? Bu testi tek cihaz varken yapmanızda yarar var.

Mümkün ise ayrı ayrı cihazlardan örnek  cep, telefonu ve bilgisayardan deneyin bakalım ne olacak?

Modeme hiçbir cihaz bağlı değilken yapıldı testler kablolu ve kablosuz olarak. iss müşteri temsilcisiyle beraber yapıldı kablolu olanı . 

Mobilden şimdi denedim androidden speed test uygulamasında 29.99Mbit çıktı kablosuzdan . Acaba sorun laptopun kablosuz modeminde olabilir mi?

Bu ileti 5 yıl önce smmtakipci tarafından düzenlendi

Gönderildi : 13/05/2019 16:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bir kaç cihaz denemek en verimli sonuç Telekom veya sağlayıcı kim ise orası ile görüşebilirsiniz. Ancak onlarda modem hızını görecekler ve size normal olduğunu söyleyeceklerdir.

Kaldıki en önemli kısım bu size 34Mbit tahattüt etmez, tarife 34Mbit'e kadar der. Simetrik netbir hat vermez. Ancak akşam aynı santralden çıkanlar felan sistemin yoğunluğunu azaltınca tavan hızları görebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/05/2019 16:35

(@tahatoprak)
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderen: Rıza ŞAHAN

Bir kaç cihaz denemek en verimli sonuç Telekom veya sağlayıcı kim ise orası ile görüşebilirsiniz. Ancak onlarda modem hızını görecekler ve size normal olduğunu söyleyeceklerdir.

Kaldıki en önemli kısım bu size 34Mbit tahattüt etmez, tarife 34Mbit'e kadar der. Simetrik netbir hat vermez. Ancak akşam aynı santralden çıkanlar felan sistemin yoğunluğunu azaltınca tavan hızları görebilirsiniz.

Telekom altyapısını kullanan bir iss den almaktayım. 24mbit-35 mbit taahüt edildi sözleşmede. belkide sorun PC dedir modeminde olamaz mı?

Gönderildi : 13/05/2019 16:47

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

laptop tarafında kablosuz modül arızalı olabilir, ethernet portu ile aynı testi gerçekleştirdiniz mi ?

burada eski bir tecrübemi aktarayım, erişim sağlandığı anda windows direk güncelleme sürecine geçiyoruz ise, aldığınız bant genişliği değeri düşük çıkabilir.

Rıza hocanında belirttiği gibi burada en doğru çözüm, farklı hostlar ile benzer testleri gerçekleştirmeniz olacaktır.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/05/2019 22:20

(@engerex)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhaba,

51 Mbit tanımlı ve SpeedTest ile 48'i görüyor. Ancak bu kablo ile masaüstü bilgisayarda. Kablosuz cihazlarda bunun yarısını görebiliyoruz. Mutlaka kablo ile deneyin ve bağlantının gigabit olduğundan emin olun.

Gönderildi : 14/05/2019 11:50

(@tahatoprak)
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderen: Volkan UZUNTEPE

Merhaba,

51 Mbit tanımlı ve SpeedTest ile 48'i görüyor. Ancak bu kablo ile masaüstü bilgisayarda. Kablosuz cihazlarda bunun yarısını görebiliyoruz. Mutlaka kablo ile deneyin ve bağlantının gigabit olduğundan emin olun.

'' bağlantının gigabit olduğundan emin olun.''  

anlamadım doğrusu

Gönderildi : 14/05/2019 17:45

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Taha bey,

size atanan bant genişliği ile testlerinizi gerçekleştirirken, modem-testpc/notebook arasında bir gigabit bağlantıya ihtiyacınız yok.

üstte belirttiğimiz testleri gerçekleştirdiniz mi ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/05/2019 23:32

(@engerex)
Gönderiler: 9
Active Member

Şu da var. Santrale ne kada yakınsanız hızınız o kadar tanımlanana yakın olur.

Gönderildi : 16/05/2019 09:18

Paylaş: